REKLAMA

Ostrzeżenie dla hackerów

2000-11-29 16:10
publikacja
2000-11-29 16:10

Ostrzeżenie dla hackerów

Sąd w Krakowie skazał Andrzeja G. oskarżonego o włamanie do komputera prywatnego przedsiębiorcy i zniszczenie mu plików o wartości 5 tys. zł na rok więzienia. Bez zawieszenia. Andrzej G. zobowiązany został także do pokrycia kosztów postępowania, wynoszących ponad 7,8 tys. zł. Straci także twardy dysk komputera, z którego dokonano przestępstwa - komputer ocalał, ponieważ należy do rodziny oskarżonego. Wyrok jest nieprawomocny. Jego obrońca zapowiedział wniesienie odwołania.

Andrzej G. był słuchaczem pomaturalnego studium informatyczno-ekonomicznego. "Namierzono" go po zgłoszeniu w październiku ub.r. przez prywatnego przedsiębiorcę, że do jego komputera ktoś się włamał i niszczy mu pliki. Podstawą były zapisy bilingu połączeń telefonicznych, fragmenty logów, jakie udało się zabezpieczyć w komputerze oskarżonego oraz znajdujący się w nim program piracki - jednoznaczna była także opinia biegłego.

Sąd w uzasadnieniu wyroku podkreślił, że obecnie często na jednej tylko dyskietce może być zawarty dorobek czyjegoś życia i dlatego nie może być pobłażania dla wandali, którzy go niszczą. Takie czyny są społecznie szkodliwe - zaakcentowała sędzia w uzasadnieniu wyroku. Wymierzona kara więc powinna zostać potraktowana jako ostrzeżenie również pod adresem wszystkich innych hackerów, że polski wymiar sprawiedliwości potraktuje ich w razie konieczności równie surowo.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki