Ostatnie luksusowe apartamenty w ofercie ZŁOTEJ 44

2021-06-02 16:58
publikacja
2021-06-02 16:58

Oferta ZŁOTEJ 44 na rynku pierwotnym dynamicznie się kurczy. Aktualnie w sprzedaży pozostaje już tylko około 6% luksusowych apartamentów. Wskutek wysokiej ilości  transakcji w pierwszym kwartale 2021 i dobrych wyników w maju ZŁOTA 44 może mówić o ostatniej szansie na zakup apartamentu z rynku pierwotnego. Biuro sprzedaży ZŁOTA 44 odnotowało 60% wzrost wartości sprzedanych mieszkań, porównując pierwsze pięć miesięcy roku 2021 do analogicznego okresu w 2020. 


Udział apartamentów top luksusowych w całym rynku pierwotnym wynosi zaledwie 1%, a ilość lokali w tym segmencie się zmniejsza. To efekt wysokiego poziomu sprzedaży i małej liczby nowych inwestycji tego typu. Ceny luksusowych mieszkań stabilnie rosną: w minionym roku odnotowano  4% wzrost (wg danych JLL). Inwestorzy akceptowali jednak proponowane stawki. Nawet najdroższe lokale znajdowały swoich właścicieli w minionym roku. Na wzrost cen nieruchomości luksusowych wpływ mają przede wszystkim rosnące koszty materiałów budowlanych i coraz wyższe stawki za grunty oraz ograniczenia w ich dostępności. W przypadku budownictwa luksusowego należy mieć na uwadze kosztowny import materiałów najwyższej jakości, w tym produktów egzotycznych.  

„Pandemia COVID–19 nie zmniejszyła apetytu nabywców na luksus. Przeciwnie, zauważamy wzmożone zainteresowanie ze strony inwestorów, efektywnie prosperujących przedsiębiorców poszukujących aktywów, które zapewnią utrzymanie realnej wartości kapitału i ochronią go przed inflacją. Nieruchomości luksusowe mogą też zapewnić jedne z najwyższych na rynku nieruchomości stóp zwrotu dlatego to idealny i można powiedzieć ostatni moment aby zainwestować w apartament z rynku pierwotnego na ZŁOTEJ 44” mówi Clemens Lehr, Head of AMSTAR Europe.

Apartamenty top luksusowe charakteryzuje nie tylko najwyższej jakości wykonanie. To także doskonała centralna lokalizacja, świetnie skomunikowana z miastem, które swoją ofertę biznesowo-sportowo-rozrywkową oferuje już w budynku lub w promieniu pięciominutowego spaceru. Istotną cechą luksusu w Warszawie jest niewielka dostępność produktu zwłaszcza w wysokościowcach mieszkalnych – w ofercie ZŁOTEJ 44 pozostaje już zaledwie kilkanaście apartamentów. Chętnych na taki zakup nie brakuje. 

Zwiększone zainteresowanie nabywców, kurcząca się oferta i rosnące ceny materiałów budowlanych wskazują na idealny moment, aby nabyć nieruchomość właśnie teraz, gdy jej cena uwzględnia niższe koszty produkcji, a zarazem utrzymuje najwyższą jakość surowców i zabezpiecza kapitał przed inflacją.Źródło:Materiał partnera
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki