Osoby starsze potrzebne na rynku pracy

Wydłużają się kolejki po pracę. Armia bezrobotnych liczy już ponad 2 miliony osób. Trudna sytuacja na rynku zatrudnienia dotyczy wszystkich grup wiekowych.

W przyszłości jednak rąk do pracy będzie brakowało - mówią demografowie. Dlatego ważne jest zatrzymanie na rynku pracy osób z grupy "50+" czy "60+". Jednak, jak mówi Aleksander Kornatowski z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, mimo że osoby z tych grup wiekowych to dobrzy pracownicy, to jednak bardzo trudno jest je przekwalifikować. Ludzie ci na swoich stanowiskach przepracowali 20, 30 lat, ale to co robili nie przystaje już do szybko zmieniających się potrzeb rynku pracy

Zatrudnianie bezrobotnych 50+ korzystne dla pracodawców » Zatrudnianie bezrobotnych 50+ korzystne dla pracodawców
Zdaniem dyrektora Kornatowskiego bardzo ważne jest, by osoby po pięćdziesiątce przekwalifikowywać w momencie, gdy jeszcze pracują, bo później, jak już zarejestrują się w urzędzie pracy, będzie to bardzo trudne.

Dyrektor Anna Świebocka Nerkowska z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości radzi, by informacji o szkoleniach dla osób 45+ szukać na stronach Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest również ogólnopolska centralna baza szkoleń, gdzie znajduje się 20 tysięcy tematów szkoleniowych. Pod adresem www.inwestycjawkadry.pl można znaleźć szkolenie dzięki któremu można zmienić zawód czy podnieść swoje kwalifikacje. Na tej stronie są zarówno szkolenia komercyjne jak i dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego - tłumaczy Informacyjnej Agencji Radiowej dyrektor Świebocka Nerkowska. Dodaje, że wyszukiwarka jest bardzo przejrzysta i tutaj każdy może się odnaleźć.

www.inwestycjawkadry.pl - warto zapamiętać ten adres. Strona cieszy się dużym zainteresowaniem. Na razie na szkolenia przez tę stronę zapisało się około 100 tysięcy osób. Takie szkolenie to nie tylko wyuczenie się nowych kwalifikacji ale także nawiązanie nowych kontaktów, dzięki którym można wzajemnie motywować się do szukania pracy a nawet wspólnie założyć małą firmę.Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/jj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~młody pracownik

na stanowiskach odzwierciedlających ich wiedzę i doświadczenie. Większość pracodawców woli zatrudniać młodych, którzy będą pracować po 12-14 godzin za 25% stawki.

! Odpowiedz
0 0 ~ra

jezeli ma byc 40% pensji tak jak w UK to i tak bedzie wiecej niz polskie prawie 70%

! Odpowiedz
0 0 ~olo

Aby osoby starsze w RP zechciały pracować to musi być tak jak UK , gdzie emerytura to 40% ostatniej pensji. Teraz w RP jest prawie 70%.

!

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl