REKLAMA

Osoby 45+ nie obawiają się cyfryzacji w pracy. Nowy raport Pracuj.pl

2021-05-14 09:22, akt.2021-05-14 10:08
publikacja
2021-05-14 09:22
aktualizacja
2021-05-14 10:08
Osoby 45+ nie obawiają się cyfryzacji w pracy. Nowy raport Pracuj.pl
Osoby 45+ nie obawiają się cyfryzacji w pracy. Nowy raport Pracuj.pl
fot. Jenoche / / Shutterstock

Osoby w wieku 45+ są bardziej niż osoby młodsze przekonane o dużym wpływie technologii na ich pracę w przyszłości. Mimo wszystko nie wyrażają z tego powodu obaw, chociaż są świadomi rosnących trudności. 

Serwis Pracuj.pl przedstawił raport na temat cyfryzacji w miejscu pracy. W jednym z rozdziałów znalazły się informacje na temat osób w średnim wieku i ich stosunku do nowych technologii. Zapytano, czy sprawnie korzystają z urządzeń, internetu, programów w codziennym życiu lub w pracy. 66 proc. zatrudnionych w wieku 45-66 lat ocenia pozytywnie swoje kompetencje w tym zakresie. Co ciekawe, okazuje się, że lepiej niż osoby młodsze mówią o swoich zdolnościach w tym zakresie (66 proc. kontra 64 proc. osoby w wieku 35-44 lat). 

Zdaniem osób w wieku 45+ obycie w cyfrowym świecie może zaważyć o podwyżce lub awansie. Ponadto pracownicy ci są zdania, że technologie pozytywnie wpłynęły na efektywność wykonywanych obowiązków czy komunikację ze współpracownikami.

Mimo pozytywnego podejścia osoby w średnim wieku są świadome przewagi młodszych pracowników, którzy bieglej wykorzystują technologię. Ponad 2/3 badanych przyznaje, że digitalizacja jest powodem większych trudności osób 50+ na rynku pracy.  

"Warto zauważyć, że mimo stereotypowego postrzegania pracowników 45+ jako najbardziej konserwatywnych, są oni największymi zwolennikami wspierania kobiet przez pracodawców w rozwijaniu karier w dziedzinach technicznych, uważanych stereotypowo za „męskie” (68 proc.)", czytamy w raporcie. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
piotr76
Tą cyfryzację w dużej części robią właśnie osoby 45+. Taki paradoks, że mimo dobrych zarobków młodzi wcale się aż tak bardzo do IT i inżynierii nie garną, i w ostatnich latach średnia wieku w zespołach coraz bardziej rośnie.
ploosz
Wszystko do czasu. Juz niedługo CV bedzie sie wysyło w postaci filmiku na tik-toku a tego pokolenie 45+ nie wytrzyma.
ziom80
Mam znajomego programistę w wieku 59 lat . On wciąga Cię nosem jeśli chodzi o
skill-e w It :-)

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki