REKLAMA

Oskarżył CNN o propagandę przeciwko Trumpowi. Twitter zablokował konto

2021-04-16 16:11
publikacja
2021-04-16 16:11
Oskarżył CNN o propagandę przeciwko Trumpowi. Twitter zablokował konto
Oskarżył CNN o propagandę przeciwko Trumpowi. Twitter zablokował konto
fot. tomeqs / / Shutterstock

Platforma społecznościowa Twitter zablokowała w czwartek konto założyciela amerykańskiej organizacji Project Veritas Jamesa O'Keefe. Organizacja oskarżyła CNN, że w czasie kampanii prezydenckiej używała propagandy wymierzonej w Donalda Trumpa. Twitter uzasadnił, że blokady konta dokonano z powodu "nieustannego łamania zasad dotyczących manipulacji na Twitterze oraz spamowania".

Jak uzasadnił rzecznik Twittera, zawieszenie O'Keefe'a jest "permanentne", szczególnie, że użytkownicy platformy nie mogą wprowadzać innych w błąd poprzez tworzenie sztucznych kont ani "sztucznie podburzać bądź przeszkadzać w dyskusjach".

"The New York Times" przekazał, że O'Keefe już zapowiedział złożenie pozwu o zniesławienie przeciwko Twitterowi w poniedziałek. Według niego utrzymywanie przez platformę, że korzystał z fałszywych kont jest nieprawdziwe. "To fałsz i oszczerstwo" - napisał w oświadczeniu.

"Sekcja 230 mogła ich wcześniej bronić, jednak nie uchroni ich przede mną" - skomentował odnosząc się do aktu prawnego funkcjonującego w Stanach Zjednoczonych dotyczącego internetu. Dokument ten wchodzący w skład ustawy dot. uregulowania nieprzyzwoitych treści Communications Decency Act jest - jak przypomniał "the New York Times" - krytykowana zarówno przez Republikanów jak i Demokratów.

We wtorek Project Veritas ujawniła nagranie wideo przedstawiające pracownika CNN opisującego, jak telewizja pracowała, aby podczas kampanii w 2020 r. pokazać ówczesnego kandydata na prezydenta Joe Bidena w korzystnym świetle. Na nagraniu z ukrycia uchwycono człowieka, którego Project Veritas identyfikuje jako dyrektora technicznego CNN Charliego Chestera. Powiedział on, że zdecydował się na współpracę z siecią, ponieważ skupiła się ona na usunięciu byłego prezydenta Donalda Trumpa. Chester uznał również CNN jako krytyczne narzędzie służące do wyboru Bidena – podaje ABC News.

Konglomerat komunikacyjny Sinclair Broadcast Group nie jest w stanie potwierdzić tożsamości Chestera, a CNN nie odpowiedziało jeszcze na prośby ABC News o komentarz ani potwierdzenie, czy mężczyzna jest zatrudniony w telewizji.

Project Veritas jest organizacją założoną przez O'Keefe'a w celu ujawniania nieprawidłowości i nadużyć w funkcjonowaniu rządu, administracji federalnej, polityków oraz mediów. Główną metodą pracy Project Veritas jest filmowanie ukrytą kamerą, a następnie ujawnianie materiałów, co jest krytykowane przez oponentów grupy. (PAP)

skib/ kgod/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane

Komentarze (6)

dodaj komentarz
ajwaj_
Trza sie uczyc "demokracji" od kal-bojów
Nie pasuje prez. Trump, to go DOMINIONnem, lewymi kartami wyborczymi, wielokrotnym glosowaniem itd.

A w PISy-PL ?

"The Guardian": Duda wygrał dzięki narzędziom Facebooka
Facebook i Cambridge Analytica był "integralną częścią" zwycięstwa
Trza sie uczyc "demokracji" od kal-bojów
Nie pasuje prez. Trump, to go DOMINIONnem, lewymi kartami wyborczymi, wielokrotnym glosowaniem itd.

A w PISy-PL ?

"The Guardian": Duda wygrał dzięki narzędziom Facebooka
Facebook i Cambridge Analytica był "integralną częścią" zwycięstwa w wyborach prezydenckich w 2015 roku Andrzeja Dudy. Dzisiejszy "The Guardian" pisze, że podczas kampanii wyborczej, zespół Dudy wykorzystywał narzędzia Facebooka dla wpływania na wyborców.

"The Guardian": Duda wygrał dzięki narzędziom Facebooka?

https://www.rp.pl/Polityka/180329992-The-Guardian-Duda-wygral-dzieki-narzedziom-Facebooka.html
talmud
wie ktoś co to za kraj ze twitter zablokował konto ?
ketoza
Project Veritas ma Wall of Shame a tam wszystkie przeprosiny ze strony dziennikarzyn z różnych stacji, najczęściej uzyskane na drodze sądowej. https://www.youtube.com/watch?v=SoUZvyA81VM
kris74keh
Na razie konto na Twitterze zablokowali, w przyszłosci wjadą z drzwiami o 6 rano. Lewacka wolnosć słowa robi się powoli przysłowiowa.
uczen_manueli_g
Ukryta kamera plus mikrofon to najlepszy sposób na pisuarowych trolli.
Rozmnażają się na bankierze jak gronkowiec.
kris74keh
Cos masz kłopoty ze zwojami kolego., zgłos się do najbliższego lekarza lub farmaceuty.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki