Osiem nowych połączeń lotniczych z Warszawy

Węgierska linia lotnicza Wizz Air uruchomi od przyszłego roku osiem nowych połączeń z warszawskiego Lotniska Chopina - poinformował w środę dyrektor ds. sprzedaży w Wizz Air Gyoergy Abran. Chodzi o Turyn, Weronę, Dortmund, Larnakę, Lizbonę, Maltę, Alicante i Katanię.

Od 17 stycznia 2015 r. przewoźnik uruchomi rejsy z Warszawy do Werony i Turynu. Loty do tych zimowych kurortów będą się odbywały w soboty.

Od 29 marca Wizz Air zacznie latać do Dortmundu - cztery razy w tygodniu i do Larnaki - dwa razy w tygodniu. Od 30 marca samoloty tej linii zaczną latać do Lizbony - dwa razy w tygodniu, a od 4 kwietnia na Maltę, do Alicante i Katanii - w soboty.

"Zwiększamy także od 29 marca częstotliwość naszych lotów na najpopularniejszych trasach z Warszawy w sezonie letnim 2015" - powiedział na konferencji prasowej Abran.

Zmiany dotyczyć będą połączeń z Warszawy do Londynu Luton - wzrost liczby lotów z 20 do 24 rejsów tygodniowo, Brukseli Charleroi (z 7 do 11), Mediolanu Bergamo i Budapesztu (z 4 do 6), a także do Paryża Beauvais i Eindhoven - (z 3 do 4) i Glasgow oraz Liverpoolu - z 2 do 3 rejsów tygodniowo.

"Od 29 marca przyszłego roku dodajemy kolejny, piąty samolot Airbus A320 do naszej bazy w Warszawie. Dzięki kolejnej maszynie zaoferujemy większy wybór połączeń" - powiedział.

Jak poinformował, po uruchomieniu ośmiu nowych tras od przyszłego roku, linia będzie oferować z Warszawy 30 połączeń do 16 krajów.

Dodał, że we wrześniu przewoźnik będzie obchodzić 10-lecie lotów ze stolicy Polski; przewiózł w tych latach 9 mln pasażerów.

Rzecznik Lotniska Chopina Przemysław Przybylski powiedział PAP, że Wizz Air jest drugim co do wielkości przewoźnikiem na lotnisku. "W pierwszym półroczu tego roku linia przewiozła ponad 550 tys. pasażerów, co daje ponad 17-proc. wzrost w porównaniu do tego samego okresu 2013 r." - poinformował.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2013 r. na lotnisku odprawiono ponad 10,6 mln pasażerów. (PAP)

aop/ je/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil