REKLAMA

Orlen planuje otworzyć 900 punktów formatu Orlen w ruchu

2021-02-08 14:30
publikacja
2021-02-08 14:30

Orlen planuje otworzyć w ciągu pięciu lat 900 punktów sprzedaży detalicznej Orlen w ruchu - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.

"W naszej strategii założyliśmy, że w ciągu 10 lat przeznaczymy na inwestycje w segment detaliczny 11 mld zł" - powiedział prezes Obajtek podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

"Uruchamiamy nową markę +Orlen w ruchu+. W ciągu 5 lat chcemy mieć 900 punktów pod tą marką. (...) Łączymy produkty markowe, naszą gastronomię z Ruchem, z punktami, które są w dobrych miejscach" - dodał.

Jak poinformował, w tym roku PKN Orlen i Ruch otworzą pierwszych 40 punktów.

Patrycja Klarecka, członek zarządu Orlenu ds. sprzedaży detalicznej, poinformowała, że nowy format przygotowany został w trzech wymiarach.

Pierwszy z nich to koncept o powierzchni ok. 20 m kw., który zastąpi docelowo obecne kioski Ruchu.

"Chcielibyśmy także wejść w format większy, około sześćdziesięciometrowy, który będzie również opierał się na naszej ofercie gastronomicznej, ale i ofercie sklepowej. Uzupełnieniem tych dwóch formatów będą tzw. kąciki kawowe, które będziemy chcieli postawić w miejscach o wysokim natężeniu ruchu" - powiedziała Klarecka.

Jak dodała, nowe formaty Orlenu przeznaczone są "dla klienta w drodze", który porusza się środkami komunikacji miejskiej lub chodzi pieszo.

Plany Orlenu obejmują też utworzenie sieci automatów do paczek. W tym roku ma być ich 500, a za dwa lata 2 tysiące.

"W czwartym kwartale Orlen chce uruchomić usługę Orlen Paczka. Ma być dostępna początkowo w 5,5 tys. punktów. (...) Paczka powinna dotrzeć do klienta na drugi dzień po jej nadaniu" - powiedziała wiceprezes Patrycja Klarecka. (PAP Biznes).

pr/ pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki