REKLAMA

Orban: Przy obecnej strategii NATO Ukraina nie pokona Rosji

2022-07-28 21:46
publikacja
2022-07-28 21:46
Orban: Przy obecnej strategii NATO Ukraina nie pokona Rosji
Orban: Przy obecnej strategii NATO Ukraina nie pokona Rosji
fot. Bernadett Szabo / / FORUM

Ukraina nie może pokonać Rosji przy pomocy obecnej strategii wsparcia ze strony NATO - powiedział w czwartek premier Węgier Viktor Orban po spotkaniu w Wiedniu z kanclerzem Austrii Karlem Nehammerem. Ostrzegł jednocześnie przed zgubnymi konsekwencjami wojny dla europejskiej gospodarki.

"Tej wojny w takiej formie nie da się wygrać” – oświadczył Orban, cytowany przez CNN. Jego zdaniem strategia państw NATO, polegająca na wspieraniu Ukrainy bronią i szkoleniem, "do tej pory pokazała, że nie doprowadzi do sukcesu".

"Bez zmiany strategii nie będzie pokoju" – powiedział węgierski premier i ostrzegł, że bez pokoju na Ukrainie cała Unia Europejska "zostanie zepchnięta w stan wojny". "Nie da się określić, jak możemy uniknąć recesji w UE, jeśli wojna będzie trwała" – dodał.

Zarówno Orban jak i Nehammer przestrzegli przed możliwością nałożenia przez UE embarga na rosyjski gaz. "Właśnie doszliśmy do ściany, która nazywa się embargo gazowe, i sugerowałbym UE, abyśmy nie pukali w tę ścianę" - powiedział Orban.

Kanclerz Austrii dodał, że takie embargo "nie jest możliwe". "Nie tylko dlatego, że my, jako Austria, jesteśmy uzależnieni od rosyjskiego gazu. Niemiecki przemysł jest również uzależniony od rosyjskiego gazu. A jeśli upadnie przemysł niemiecki, upadnie przemysł austriacki" – powiedział Nehammer, dodając, że taka sytuacja może skutkować "masowym bezrobociem".

"Jest wiele zapowiedzi Komisji Europejskiej, ale niewiele jest wdrażanych" - ocenił Nehammer działania unijne w sprawie kryzysu energetycznego. Podkreślił, że "nie ma oznak" wdrażania wspólnej platformy zakupu gazu, którą zaproponowała KE.

Kanclerz dodał, że biorąc pod uwagę obecną presję na rynku energii, "ta wspólna platforma byłaby ważniejsza niż kiedykolwiek". (PAP)

zm/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (20)

dodaj komentarz
nemo222
Zwycięstwo militarne ukrainy nie było celem nigdy.
Od początku było wiadomo kto zwycięży !
Rosja miała być pokonana ekonomicznie i wyjść z ukrainy jak ZSRR z Afganistanu z powodu braku kasy na wojnę .
Ale zaczęła zarabiać na cenach surowców takie kokosy ze przeciąga wojnę jak się da. I tyle w temacie
karbinadel
"Ostrzegł jednocześnie przed zgubnymi konsekwencjami wojny dla europejskiej gospodarki" - czyli wytyczne z Kremla są takie: dajcie nam szybko wygrać z Ukrainą, to będziecie mieli znów tańszy gaz i prąd
abcx
Orban nie zna się i głupoty gada. W sierpniu w Brukseli KE napisze kredą na chodniku: "Putin won z Krymu" i Krym będzie wyzwolony spod ruskiej okupacji.
adam.1983
Samo stwierdzenie że wojnę z rosją można wygrać jest już sporym nadużyciem, nie da się wygrać wojny z krajem który ma kilka tysięcy głowic atomowych na stanie a niektóre tak silne że mogą zmieść poł państwa. Jak puter będzie przegrywał na froncie na UA to może zrobić to samo co USA w japonii czyli walnąć nie za dużą bombkę atomową Samo stwierdzenie że wojnę z rosją można wygrać jest już sporym nadużyciem, nie da się wygrać wojny z krajem który ma kilka tysięcy głowic atomowych na stanie a niektóre tak silne że mogą zmieść poł państwa. Jak puter będzie przegrywał na froncie na UA to może zrobić to samo co USA w japonii czyli walnąć nie za dużą bombkę atomową na kijów i zakończy wojnę a USA i UE tylko pogada i potępi atak ale nikt nie odpowie rosji atakiem odwetowym bo każdy wie że to będzie koniec życia na ziemii.
A jak na razie to UE swoimi działaniami zwiększają tylko zyski rosji która itak towary których nie kupuje UE eksportuje gdzie indziej ale po dużo wyższej cenie niż przed wojną więc w jego interesie jest to żeby wojna była jak najdłuższa, a za to wszystko rachunek płacą zwykli obywatele krajów europejskich.
jkl777
Dziecko drogie, idz juz spac, bo widac, ze niewyspany jestes i bredzisz.
pstrzezek
O! Ten sam adaś co się naśmiewał ze zbiórki na drona. Ale bystry walonek
adam.19832022-07-28 11:20
22 bańki na drona masakra, jedna rakieta i drona nie ma i wysiłek tysięcy osób spada na ziemie w postaci kawałka złomu.
adam.1983 odpowiada pstrzezek
Tak bo wkurza mnie de... rządów i to co robią obywatelom, ludzie nie będą mieli jak domów ogrzać bo politycy chcą się przypodobać UA, a USA jak zwykle tylko na tym zarobi jak na każdym konflikcie zbrojnym
szprotkafinansjery
No no, dwie onuce, węgierska i austriacka, pięknie śpiewają w duecie.
Chociaż częściowo mają rację - z taką pomocą, zwłaszcza "pomocą" szwabów, Ukraina nie wygra.
Trzeba przekazać czołgi, samoloty, 10x więcej artylerii i zmieść ruskich z powierzchni ukraińskiej ziemi.
ertom
A przy strategii tego ruskiego pachołka, czyli wstrzymaniu wszelkiej pomocy, pokona?
ministerprawdy
To wojna o pieniądze i wpływy. Będzie dotąd trwać dokąd będą na niej zarabiać. Człowiek i cierpienie nie ma znaczenia. Chciwość to główna przyczyna wojny.

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki