Wyłudzają pieniądze. Oszuści podszywają się pod Orange

Nie tylko klienci banków stali się celem cyberoszustów. Tym razem o próbie wyłudzenia poinformował Orange, pod którego podszywają się złodzieje rozsyłający mailowo fałszywe faktury.

Powoli staje się normą, że codziennie piszemy o nowych zagrożeniach w sieci. Wczoraj byli to klienci bankowości elektronicznej, dziś osoby korzystające z usług Orange. Operator na swojej stronie poinformował, że oszuści wysyłają do jego klientów fałszywe faktury w Wordzie, mające na celu wyłudzić pieniądze.

(Orange)

Pierwsze, co powinno zwrócić nasza uwagę, to adres, z którego wiadomość została wysłana - niemający nic wspólnego z firmą. Ponadto Orange podkreślił, że nie wysyła faktur w plikach .doc, w których można ukryć, aktywowany po włączeniu makr właśnie, złośliwy kod.

Phishing staje się coraz popularniejszy wśród oszustów. We wrześniu informowaliśmy o powrocie SMS-ów od komornika, które oczywiście miały na celu wyłudzenie naszych danych. Złodzieje podszywają się pod wszystkie możliwe instytucje, m,in. pod Pocztę Polską, Lidla, który rozdaje telefony, czy InPost, który w wyniku ataku postanowił zrezygnować z wysyłania SMS-ów do klientów.

Jak widać, oszuści mogą podszywać się pod kogokolwiek, dlatego należy zachować ostrożność przy każdej dostanej wiadomości i nie otwierać od razu wszystkich linków.

(Bankier.pl)

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 11 dlu05234

Ja na to nie dałem się nabrać!

! Odpowiedz
1 3 agnieszka_kf

Tak powinna wyglądać prawidłowa faktura od Orange:
https://www.orange.pl/omnibook/faktura-za-uslugi-orange#
Bądźcie uważni.
#OrangeTeam

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne