REKLAMA

Orange ma umowę dot. zakupu spółki Multimedia Polska Energia za 37 mln zł

2017-07-21 16:54
publikacja
2017-07-21 16:54

Orange Polska podpisała z Tokida Investments warunkową umowę kupna 100 proc. udziałów spółki Multimedia Polska Energia - podała Orange w komunikacie. Cena nabycia udziałów wyniesie 37 mln zł i zostanie skorygowana o rozliczenie kapitału obrotowego i wartość środków pieniężnych na dzień zamknięcia transakcji pozostających w MPE.

"Powyższa transakcja wpisuje się w strategię Orange Polska rozwoju usług dla gospodarstw domowych, komplementarnych do usług telekomunikacyjnych. Pozwala ona Orange Polska zwiększyć bazę klientów korzystających z usługi Orange Energia do około 100 tysięcy (...)" - podała spółka w komunikacie.

Multimedia Polska Energia świadczy sprzedaż energii elektrycznej odbiorcom biznesowym i indywidualnym. Na dzień podpisania umowy grupa obsługiwała około 75 tysięcy klientów.

Zamknięcie transakcji zostało uzależnione od spełnienia się warunku zawieszającego w postaci uzyskania przez Orange Polska zgody organu antymonopolowego na dokonanie koncentracji w spodziewanym terminie do 3 miesięcy od daty zawarcia umowy.

O uczestnictwie w negocjacjach w sprawie nabycia udziałów w Multimedia Polska Energia Orange informował 11 lipca. (PAP Biznes)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 350 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~www.eurodolar.pl
Moze kiedys wchloną całą multimedie?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki