Orange i Era rozpoczną o północy sprzedaż iPhone'a

21.8.Warszawa (PAP) - O północy z czwartku na piątek w salonach sieci Orange i Era rozpocznie się sprzedaż iPhone'a - telefonu, odtwarzacza mp3 i komunikatora internetowego w jednym - firmy Apple.

Jak poinformował PAP w czwartek rzecznik prasowy Telekomunikacji Polskiej (właściciel PTK Centertel, operatora Orange) Wojciech Jabczyński, iPhone'a od północy będzie można kupić w 400 salonach sprzedaży Orange.

"Chcemy sprzedać jak najwięcej telefonów. Spodziewamy się kolejek" - powiedział rzecznik. Dodał, że od 8 sierpnia br. do czwartku na stronie internetowej Orange zarejestrowało się ponad 38 tys. osób zainteresowanych kupnem telefonu.

Z kolei biuro prasowe Polskiej Telefonii Cyfrowej (operator Ery) podało, że iPhone od północy będzie dostępny w 7 salonach firmowych sieci: w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Poinformowało też PAP, że od 4 sierpnia w procesie przedsprzedaży iPhone'a zarejestrowało się ponad 35 tys. osób. "Daliśmy naszym klientem możliwość zakupu telefonu przez naszą stronę internetową. Nie będą musieli stać w kolejkach, bo otrzymają go kurierem" - powiedział PAP Wojciech Strzałkowski z biura prasowego PTC.

Urządzenie w Polsce w obu sieciach kosztuje od 1 zł do 999 zł w zależności od czasu umowy i pojemności (8 GB lub 16 GB).

iPhone to stworzone przez firmę Apple kieszonkowe urządzenie posiadające funkcje telefonu komórkowego, odtwarzacza MP3 (iPod) i komunikatora internetowego.

iPhone 3G to nowa i ulepszona generacja telefonu. Oprócz standardowych funkcji (telefon, mp3, przeglądarka internetowa) urządzenie oferuje m.in. nawigację GPS, aparat fotograficzny oraz możliwość pobierania aplikacji zwiększających jego możliwości. Pozwala na przeglądanie plików w formacie PDF, JPEG oraz dokumentów programów Microsoft Word, Excel oraz PowerPoint.

O tym, że iPhone pojawi się jeszcze w tym roku w Polsce, w maju br. poinformowała sieć Orange. W czerwcu podobnie postąpił T- Mobile, spółka, która jest większościowym udziałowcem Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), operatora sieci Era.(PAP)

luo/ drag/ mhr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~cennik

Gwoli prawdy - drogie te iPhone'y. Być może warte tej ceny. Przejrzałem obie oferty i korzystniej w Orange.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil