Orange Finanse zmieniło się w Kompakt Finanse

Od poniedziałku oficjalnie znika marka Orange Finanse. W jej miejsce pojawił się podmiot o nazwie Kompakt Finanse produkty bankowe dostarcza mBank. Zmianie uległ też adres internetowy.

(fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / Bankier.pl)

To symboliczne zakończenie współpracy mBanku z firmą Orange w zakresie wspólnych produktów bankowych. Oficjalnie obie spółki zakończyły bowiem projekt pod koniec 2018 r. Od dziś nie działa już stara strona Orange Finanse, a wszelkich informacji należy szukać pod adresem www.kompaktfinanse.pl.

Bank wyłączył też aplikację mobilną. Do dyspozycji klientów pozostaje infolinia i serwis transakcyjny. Zmianie nie uległy loginy i hasła dostępu. Wraz z wyłączeniem aplikacji, niedostępne są też usługi z nią powiązane (takie jak BLIK i płatności Google Pay).

Kompakt Finanse zaczęło też rozwiązywać umowy do posiadanych przez klientów produktów. Osobom, które korzystają z karty kredytowej, kredytu odnawialnego lub kredytu w koncie dla firm i nie zdecydują się przenieść do mBanku, bank wypowie umowę. Będzie się to wiązało z koniecznością całkowitej spłaty zadłużenia.

Z kolei osoby, które korzystają z kredytu gotówkowego spłacanego z konta osobistego w Kompakt Finanse i nie skorzystają z oferty przeniesienia do mBanku, pozostaną w Kompakt Finanse. Raty  będą jednak spłacane na nowy numer rachunku technicznego.

Na koniec 2018 roku z Orange Finanse korzystało ponad 412 tys. osób. Około 80 tys. z nich było jednocześnie klientami mBanku. W ostatnim kwartale 2018, przynajmniej raz w miesiącu, do elektronicznych systemów banku zalogowało się niecałe 10 proc. wszystkich klientów. 

 WB/Bankier.pl

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne