Opozycja: Słowa prezydenta zapowiedzią polexitu

Według polityków KO prezydent nie powinien atakować UE, a jego słowa to zapowiedź polexitu. Przedstawiciele prezydenta i rządu zaprzeczali, dodając, że Polska ma prawo kształtować wymiar sprawiedliwości.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

W piątek i sobotę prezydent Andrzej Duda mówił o zmianach w sądownictwie i próbach "narzucania w obcych językach" rozwiązań ustrojowych.

Według Marcina Kierwińskiego (KO) Duda "powinien bronić polskiej racji stanu tam, gdzie jest to naprawdę potrzebne, a nie atakować UE". "Jeśli ktoś coś panu prezydentowi narzuca, to pan prezes Kaczyński" – powiedział Kierwiński w Polsat News. Wytknął, że "prezydent ani słowem nie odpowiedział prezydentowi Putinowi wtedy, kiedy jest to naprawdę potrzebne, a wroga szuka w UE". Dodał, że "na końcu tej drogi jest tak naprawdę polexit".

Borys Budka (KO) ocenił w TVN24, że ostatnie wypowiedzi "kompromitują głowę państwa", a prezydent, który "powinien w czasach trudnych stawiać na bezpieczeństwo i partnerskie relacje, absolutnie nie zrozumiał, czym jest wspólnota europejska". "Dlatego jesteśmy we wspólnocie, że rozmawiamy różnymi językami, ale mamy wspólne wartości" – dodał.

Prezydencki doradca Andrzej Zybertowicz wyjaśniał, że "prezydent nie godzi się na Unię dwóch uczciwości", w której organy UE nie reagują, kiedy inne kraje naruszają unijne regulacje lub nie stosują się do wyroków TSUE. Dodał, że "w Niemczech sposób powoływania sędziów wcale nie bardziej demokratyczny niż u nas". Podkreślał też, że Duda "ma bardzo bliski kontrakt z wyborcami" i "wsłuchuje się w emocje".

Mówienie o polexicie za nieuzasadnione uznał w TVP Info Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta. "Opozycja bardzo długo straszy takim scenariuszem. To jest nieprawdą, jest nierealne" – powiedział. "Słowa pana prezydenta jasno mówiły o tym, że mamy prawo do tego, żeby sami stanowić, w jaki sposób Polska ma funkcjonować, także w sferze związanej z wymiarem sprawiedliwości. A ta sfera nie jest opisana w traktatach czy umowach międzynarodowych. Wtrącanie się czy instytucji międzynarodowych czy innych państw poprzez jakiś przedstawicieli nie powinno mieć miejsca" – mówił Sałek.

Europoseł PO Andrzej Halicki wyraził satysfakcję z poparcia przez opozycję rezolucji PE. Zaznaczył, że w rezolucji nie ma mowy o sankcjach. Dodał, że dokument wskazuje, że środki z budżetu UE nie mogą trafiać do instytucji, które nie gwarantują ich właściwego wykorzystania. "Nie można z Ministerstwa Sprawiedliwości środków unijnych przekazywać ojcu Rydzykowi" – zaznaczył.

Zdaniem szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasza Schreibera politycy mogą się spierać w polskim parlamencie, ale za granicą powinni mówić jednym głosem. Dodał, że rząd nie ugnie się pod naciskiem, a "PiS nie pozwoli na to, by poniżać Polskę, narzucać nam rozwiązania ze strony innych państw".

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar pytany w Radiu Zet o słowa Dudy zwrócił uwagę, że prezydent jako osoba odpowiedzialna za całe państwo "powinien uważać na język". "Moim zdaniem to jest język, który nie łączy, ale dzieli. To jest język, który cały czas podnosi emocje" – mówił RPO. Zwrócił uwagę, że język polski jest także językiem urzędowym UE, a "wyroki Trybunału Unii są przygotowywane we wszystkich językach".

W piątek prezydent mówił w Zwoleniu, że Polacy mają prawo decydować o sobie i swoich sprawach, posiadać uczciwy, dobry wymiar sprawiedliwości. "Próbują nam dzisiaj to nasze prawo (...) na wszystkie sposoby odebrać. Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy. Tu jest Unia Europejska, tak, oczywiście i bardzo się cieszymy z tego, że jest, ale przede tu jest Polska" – przemawiał. W sobotę w Katowicach mówił, że niektórzy w Polsce nie chcą "naprawy polskiego sądownictwa".

W piątek Senat odrzucił w całości ustawę rozszerzającą odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów i wprowadzającą zmiany w procedurze wyboru I prezesa Sądu Najwyższego. Negatywne opinie prawne w sprawie niektórych proponowanych rozwiązań wyrazili m.in. RPO i SN. Rozmowy w Sejmie, Senacie, SN, KRS i z RPO prowadziła delegacja Komisji Weneckiej.

Jakub Borowski, Karolina Mózgowiec, Bartłomiej Figaj

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
13 40 jacyna2017

A ja kiedy czytam te histerie naszej bezprogramowej opozycji, raczej na niego zagłosuję! Ryzyko rządów rozchwianych oszołomów, którzy plotą i nie wiedzą co robić jest zbyt duże. Na niedziele handlowe jedź do Niemiec, Szwajcarii etc. - pocałujesz klamkę! Nie masz lepszego pomysłu niż bieganie po sklepach?

! Odpowiedz
40 17 zamknackw

Za zabranie mi niedziel handlowych, 500 plus, inflację, podwyżkę podatków nie będę głosował na Dudę. Why? Podpisuje wszystko co mu każe prezes.

! Odpowiedz
0 0 sammler

I w niczym zatem nie różni się od Komorowskiego. Podaj mi choć jedną ustawę, którą Bronek zawetował...

Różnica jest tylko taka, że wówczas media głównego nurtu (ścieku?) mu tego nie wytykały, a teraz robią z tego problem. Co jest o tyle śmieszne, że robią to te redakcje, którzy mienią się "obrońcami demokracji". Ale jakoś zapominają, że jednak prezydent JEST od podpisywania ustaw, które uchwalił demokratycznie wybrany parlament. Weto czy skierowanie ustawy do TK powinno być stosowane wyjątkowo, w ramach kontroli "na trzecią rękę" (drugą jest przecież Senat).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
21 84 rob1111

Taktyka jest prosta jak przed wyborami do parlamentu...nastraszyć ile się da i czym się da ... potencjalnych wyborców...wtedy straszono np.jak wygrają to będą rzady totalitarne ,rozdadzą wszystko i wogole będzie katastrofa...udało się w senacie i teraz blokują ile mogą..ale marza o prezydenturze i wtedy wszystko zablokują. ..wystarczy kilkudziesięciu kandydatow by wyrwali jak najwięcej glosow i w drugiej turze tylko na jednego... ale wiadomo nie na Dude... Kiedy te ludzie zmadrzeja..sikorski miał racje...kamieni kupa i folklor..

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
86 31 psokal

Tuż przed wyborami samorządowymi PiS wypuścił spot w którym straszył mnie że miasta w których wygra opozycja będą przyjmowały dżihadystów… Tymczasem czekam już kilkanaście miesięcy i nic takiego się nie dzieje. Już nie mówiąc o legendarnym "Głosujta na PiS albo pińćset plus zabioro!!!!" - tej treści plakaty można było znaleźć jesienią w prawie każdej polskiej wsi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
47 11 xxpp

Słabo z plusami jak na farmę trolli. 13+ w 1 minutę. Musicie się bardziej postarać.

! Odpowiedz
39 8 xxpp odpowiada xxpp

ha ha, już jest 30, a ja mam 8 minusów. O pierwszej w nocy. ;)

! Odpowiedz
5 30 jacyna2017 odpowiada psokal

...a ja czekam kuż sześć lat na katastrofę gospodarczą, którą 'spece ekonomiczni' p Vincent i PO wieścili zaraz i nic... Wtedy 'pini,ędzy nie było', ale wszyscy nas chwalili i krzywe sądy ani monopol mediów nie przeszkadzał - kasa z karuzel płynęła na Zachód!

! Odpowiedz
5 6 silvio_gesell

Bo różnice między KO i PiS są rzeczywiście w języku. Polska według konstytucji jest państwem prawnym, a nie państwem prawa. Różnica jak między domem deweloperskim, a domem dewelopera.

! Odpowiedz
82 30 psokal

Zauważyliście pod tym artykułem jak wzmogła się aktywność botów? Poszli na całość, w końcu rozumieją że grunt pali im się pod nogami...
Szkoda że Bankier nie rozumie że tolerowanie takich praktyk jest kompromitujące dla portalu. Akceptując to dają przyzwolenie żeby w świat poszedł komunikat że 80% ich użytkowników to agresywni frustraci wyzywający wszystkich od totalnych, zdrajców i anty-Polaków.

Wstyd Bankier, oj wstyd... Mieć jednocześnie tak świetnych analityków i ignorować taki rynsztok na własnym forum...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 63 and00

3 twoje posty bez rozwijania wszystkich Hahaha
To ty jesteś botem, czy tylko ci co mają inne zdanie to boty i trolle?

! Odpowiedz
45 12 psokal odpowiada and00

Botem jest ten kto w jednej chwili wlepia mi 50 minusów a osobom Twojego pokroju 50 plusów. Mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości. Żegnam.

! Odpowiedz
29 10 xxpp

Boty przychodzą falami. W zależności od potrzeby walą 10-50-100 plusów/minusów w jednym momencie.

! Odpowiedz
76 21 xxpp

Wszyscy się uwzięli na PIS. Totalni, Unia, ale zaraz... Czyżby największy sojusznik również zdradził? Skoro wszyscy ci mówią, że jesteś pijany, to może warto pójść spać?

"Washington— Representatives Eliot L. Engel, Chairman of the House Committee on Foreign Affairs, and Bill Keating, Chairman of the Subcommittee on Europe, Eurasia, Energy, and the Environment, today expressed serious concern about Poland’s judicial reforms as a dangerous threat to Poland’s democratic institutions. In a letter, the lawmakers urged President Duda to stop this measure and uphold Poland’s commitment to democratic values."

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
40 29 33karol33

serio ktoś się wrobi, że cienki w uszach PiS wyprowadzi Polskę z UE? Przecież PiS to euroentuzjaści, po prostu nie donoszą na siebie samych do Ojropy

! Odpowiedz
63 30 psokal

Donoszenie na Polskę zaczęło się w 2014 gdy ówczesna totalna opozycja poskarżyła się w Brukseli na rzekomo sfałszowane wybory samorządowe.

! Odpowiedz
47 22 xxpp

Oni nie donoszą na Polskę. Informują o łamaniu polskiego i unijnego prawa przez partię rządzącą. Robią to w twoim interesie.

! Odpowiedz
20 7 sammler odpowiada psokal

Dokładnie tak. Dużą zasługę ma w tym Wyborcza, która podsycała atmosferę w kraju.

Niemniej uważam, że w PiS-ie coś się zdecydowanie zmieniło po wyborach. Przed wyborami był jednak bardziej stonowany i ugodowy. Dziwi mnie to o tyle, że wyborcy dali im wyraźny sygnał, że są w stanie głosować nawet na lewicę (nieobecną w Sejmie całą kadencję), bo rządy PiS im ciążą, a PO i tzw. Nowoczesna to partie skompromitowane. Tymczasem mamy de facto przedłużenie konfliktów z poprzedniej kadencji, tyle że bez białych rękawiczek, które PiS właśnie zdejmuje.

To plus ogólne spowolnienie gospodarcze oraz inflacja (wzmacniana przez wzrost opłat za wywóz śmieci, komunikację miejską, nowe opłaty do paliw czy podatek od produktów z cukrem itp.) zagwarantują PiS-owi porażkę w kolejnych wyborach. Kłopot polega na tym, że za 7 lat pan Kaczyński może już być na lepszym ze światów, a chyba tylko on spaja i temperuje ścierające się ambicje różnych frakcji (Gowin, Ziobro itd.). Klub poselski PiS tylko z pozoru jest monolitem. Gdy zabraknie Kaczyńskiego, ich zdolność wygrywania wyborów będzie bliska zeru. Objawią się wtedy tradycyjne w tym środowisku (sięgające chlubnymi tradycjami do początków III RP) małostkowość i kłótnie.

Ja bym na miejscu Kaczyńskiego zastosował politykę uspokojenia i przeczekania. Sprawy sędziów nie należy odpuszczać, ale te wszystkie Ziobrowe reformy zostały przygotowane po prostu źle (i nie sądzę, by była to wina samego Ziobry, bo parę rzeczy zrobił też dobrze, ile osób, którymi się otacza, a którym chyba marzy się "ostateczne rozwiązanie"... to są ludzie mali - którzy z powodu różnych prywatnych animozji chcą podłożyć minę pod cały wymiar sprawiedliwości... on wymaga gruntownej reformy, ale nie takiej, jaką firmuje Ziobro).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 wielblad13 odpowiada sammler

wydaje się że w PISie zrozumiano że nie będzie trzeciej kadencji bez jakiegokolwiek zwycięstwa w sporach z UE czy w ogóle z zagranicą... PIS wszystko niestety przegrywa co przegrać może... spór z UE a do tego popatrz co robią w Polsce ambasadorowie USA i Izraela! jak przemawiają do nas to mam nieodparte wrażenie że przemawia do nas nasz nadzorca... to nawet nie najważniejsze osoby z tamtych krajów tylko jakieś kmiotki które coś nam nakazują i to publicznie! dziwne? a jakie prawdziwe... myślę więc że chcą odnieść jakiś sukces i wygrać w jakiejś sprawie i chyba to jest powodem ostrzejszej polityki... pis musi zacząć wygrywać na arenie międzynarodowej albo szykuje się porażka... czy te głosy zbierze po? wątpię bo oni są własnie kojarzeni z tymi porażkami i jako targowica również nie maja szans na rządy... po kolejnych wyborach będzie ciężko wybrać nowy rząd bo żadne ugrupowanie nie będzie miało wystarczająco mandatów czeka nas "bezkrólewie" no chyba że lewica albo Konfederacja ale czy jest to na dziś dzień realne? najpierw wszystko się posypie a później może wyłoni się nowa siła polityczna...
sytuacja gospodarcza nie jest zła i to wyborcom nie ciąży... inflacja rośnie rosną opłaty ale rosną również pensje i to wcale nie mało dynamika wzrostu PKB hamuje ale wyczerpały się już nasze zasoby demograficzne i relatywnie mniejszy wzrost powoduje większe dochody ludności... jeszcze całkiem niedawno ludzie nie odczuwali żadnej poprawy gdy PKB rosło o 2 procent a teraz będą... taka różnica...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
32 51 spaceavenger

Gdyby by tak było to miałby mój głos. Hiszpanie, Włochy , Portugalia itp klepią biedę bo przez kilkadziesiąt lata były w UE.

! Odpowiedz
46 2 zops

W Polsce nie ma inflacji. Tzw. INFLACJA OGÓLNOŚWIATOWA rozpoczęła się w połowie lat 80-tych XX wieku i swego czasu głośno było o I.O. w massmediach. www.wells24.com

! Odpowiedz
55 34 fakty

Chyba nie wiesz za bardzo jaka bieda była w Hiszpanii i Portugalii przed UE. Poczytaj sobie, to nie boli.

! Odpowiedz
48 31 karbinadel

Zawsze się zastanawiam, skąd się biorą tacy totalni ignoranci, którzy plotą niestworzone androny na forach, nie mając pojęcia, jak jest/było naprawdę - co wcale nie jest trudno sprawdzić.

! Odpowiedz
73 37 search

Wreszcie Prezydent, blogoslawione lono co go nosilo, otweracie wspiera wyjscie Polski z UE, i ma przy tym poparcie ponad 95% widzow TVP i 70% spoleczenstwa.
Trzeba zlikwidowac w szkolach jezyki obce i nikt tu do kraju nad wisla nie bedzie przyjezdzal by gadac po angielski czy niemiecku. Inwestorzy niech sie qwa ucza polskiego jak chca inwestowac w kraju gdzie pKB jest najwyzsze na swiecie i wszyscy w europie nam zazdroszcza i chca tu zyc. Wedlug PIS przedstawicieli w PL i PE. Dawaj zarowka rob swoje, bedziesz w historii

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
76 40 karbinadel

Putin musi mieć niezłą radochę widząc, jak pan Duda mu się przysłużyguje zupełnie za darmo

! Odpowiedz
54 11 takeda83

jeszcze niedawno duduś proponował wpisanie członkostwa polski w UE w konstytucji teraz taki pasztet merkel po godzinach rozmowy w prywatnym spotkaniu przemówiła mu że powoli należny się pozbyć suwerenności narodowej w podobnym tonie przemawiał papierz immam franciszek wspólne wypowiedzi makreli królowej europy i króla wiary papy miłośnika islamu pozwala na stwierdzenie że działają wspólnie i w porozumieniu co zrobi duduś na dzisiaj w głowie kogo posłucha makreli kaczorka a może własnego sumienia?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
28 120 prs

Polska ma prawo kształtować wlasny wymiar sprawiedliwości.

Ma prawo do zmiany zdania, ma prawo do Polexitu, ma rowniez prawo do tworzenia nowych unii z kim chce i kiedy zechce.

Jak zmieni zdanie - nikomu nic do tego.

! Odpowiedz
89 42 xxpp

Oczywiście, że mamy do tego prawo. Nikt tego nie kwestionuje.
Polska ma prawo po raz kolejny strzelić sobie w oba kolana i gdzie tam chce. Jak zawsze.

Na razie jednak łamiemy traktaty, które Polska podpisała.

! Odpowiedz
20 60 newcommer odpowiada xxpp

Może spojrzysz na to z innej perspektywy. Jak lubisz dziewczyny to jaką uważasz za lepszą ? tą co jak się umówisz żeby rozłożyła nogi pod byle pozorem czy taką hardą co rozkłada kiedy chce ? Z Polityką jest niestety tak samo, dziewki rozkładające nogi nie są traktowane z szacunkiem. Polska nie będzie nigdy szanowana jak nie będzie miała swojego zdania. Za błędne decyzje oczywiście trzeba będzie zapłacić.
Opozycja nie rozumie że przegrali wojnę a wygrali bitwę.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
52 24 karbinadel

Tyle że PiS to nie Polska

! Odpowiedz
7 49 prs odpowiada xxpp

Euroentuzjaści mają jedną odpowiedź na wszelkie kryzysy. Jeśli mechanizmy Unii nie działają tak, jak sobie wymarzyli, to stwierdzają, że konieczna jest jeszcze głębsza integracja..

Czy Unia, do której Polska wstępowała w 2004 r., była tym samym projektem, którym jest
obecnie?..

Biurokraci w Brukseli i wielu europejskich polityków nie rozumie, że popieranie członkostwa w UE nie jest równoznaczne z poparciem wszystkich idei integracyjnych. To dwie zupełnie różne kwestie.
Ruchy takie jak rządzące dziś Włochami partie, francuski Front Narodowy czy holenderska Partia Wolności są coraz silniejsze.
Powstaje pytanie, w jaki sposób rozsądnie i odpowiedzialnie rozwijać Unię Europejską, tak aby nie stracić jej wartości.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
40 0 zops odpowiada karbinadel

My Polacy kandydata już znaleźliśmy. www.wybory.wex.pl

! Odpowiedz
47 12 xxpp odpowiada prs

Ja wbrew pozorom nie jestem euroentuzjastą. Nie podoba mi się wiele rzeczy.
Uważam jednak, że państwa narodowe to coś, co zawsze prowadziło do nieszczęść i wojen.
Jeżeli chcesz ginąć w imię cudzych marzeń i interesów, to twoja sprawa.

Poza tym czuję się bardziej Środkowoeuropejczykiem niż Polakiem. To ten region świata jest moją ojczyzną. Stąd pochodzi moja rodzina, w której mówiło się od pokoleń kilkoma językami.
To na Śląsku, w Austrii i w Saksonii leżą prochy moim przodków.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 24 newcommer odpowiada xxpp

co ma wspólnego twoja tożsamość z poglądami to nie zgłębiam.
ZSRR (CCCP) nigdy nie było państwem narodowym bo to związek narodów, przy skali mordowania ludzi trafniejszym stwierdzeniem jest że państwa wielonarodowe mordują więcej swoich niż państwa narodowo-socjalistyczne czyli NSDAP.

! Odpowiedz
2 27 prs odpowiada xxpp

No wiec tak..
Z całą pewnością jesteśmy zakorzenieni w historii narodowej. Identyfikacja narodowa jest absolutnie najsilniejsza. Gdy zapytamy przeciętnego przedstawiciela dowolnego narodu europejskiego, to pierwszą wymienioną przez niego tożsamością będzie narodowość. To oczywiście nie przekreśla wspólnych korzeni cywilizacyjnych, do których można się odwoływać.

Spaja nas moralność i duchowość chrześcijańska, filozofia grecka czy prawo rzymskie. Problemem jest jednak, że próby budowania tożsamości europejskiej pomijają te istotne wartości, do których odwoływanie się byłoby najbardziej oczywiste.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 21 newcommer odpowiada karbinadel

Polska nie jest też Tobą. Na tym polega demokracja że wybiera się jakieś zło które reprezentuje Polskę na arenie m.. Jak odbierasz prawo do reprezentowania przez wybrańców narodu oznacza to że zgadzasz się na to aby następcy pisu też nie mieli prawa do reprezentowania w imieniu Polski.

! Odpowiedz
36 143 kris74keh

Dalszy ciąg histerii totalsów.Za chwilę ogłoszą,że Polska opuszcza nie tylko Europę ale i układ słoneczny.

! Odpowiedz
117 25 xxpp

Histerię widzieliśmy raczej w przemówieniu innego pana.

! Odpowiedz
52 12 karbinadel odpowiada xxpp

To zapluwanie się złości trudno nazwać przemówieniem

! Odpowiedz
32 11 szeregowy_forumowicz odpowiada karbinadel

Dobra zmiana zorientowała się że aby utrzymać prezydenta, muszą iść na ostro i starać się wyrwać tych jeszcze bardziej na prawo. Duduś ma zbyt duży negatywny elektorat którego nie przekonają.

! Odpowiedz
32 126 and00

Co ta nasza totalna nie wymyśli
Oni coś w tym stylu już od lat mówią, i nic...
Żenada

! Odpowiedz
72 25 xxpp

Jak to nic? Polska jest jedynym krajem, który łamie wszystkei zasady.

! Odpowiedz
123 47 psokal

Gdy Putin oskarżał Polskę o rozpętanie II Wojny Światowej Prezydent Duda milczał. Gdy Putin szkalował Armię Krajową zarzucając jej współudział w zagładzie Żydów, Prezydent Duda zapadł się pod ziemię. Gdy ktokolwiek z Zachodu ośmieli się źle wyrazić o reformach PiS-u, Duda natychmiast krzyczy o dumie narodowej i wstawaniu z kolan.
Spanikowany smarkacz a nie Mąż Stanu!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
117 35 szeregowy_forumowicz

Jest zesrany przed wyborami.

! Odpowiedz
112 40 aleks__

Duda jako prezydent to kompletne nieporozumienie. Nie wiem kto i po co na niego głosuje. Zapadł się pod ziemię bo pewnie pojechał sobie na nartki za nasze podatki.

! Odpowiedz
29 15 trybuch

W Polsce nie na sensu inwestować trzeba wycofać kasę z giełdy i pewnie kupić złoto i srebro w sztabkach. Takie czasy!!!

! Odpowiedz
130 27 xxpp

Myślę, że ten sztuczny atak na sędziów (padło na nich, bo wiadomo, że sędziowie nei są popularni) to coś co ma skonsolidować wyborców PIS.
Hitler wybrał Żydów, PIS z wiadomych powodów musiał znaleźć coś innego.
Następnym razem będą nauczyciele, albo sprzedawcy obuwia. Ktokolwiek. Musi być jakiś wróg.


Ten atak to próba wzburzenia Polaków, żeby byli przeciwko Unii. Wiadomo, ze Unia musi zareagować i wiadomo też, ze ludzie nie lubią, jak obcy się wtraca.

I teraz sa dwie możliwości.

- albo to uspokoi się po wyborach, bo akcja jest związana tylko z prezydentem i jego reelekcją

- albo plan jest większy i rzeczywiście chodzi o wyprowadzenia Polski z Unii. Wiadomo na czyje zamówienie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
135 28 palestrina

niech tylko spróbuja nas wyprowadzić z unii, każdy pisuar który się do tego przyczyni zawiśnie przed kolumna Zygmunta ku przestrodze

! Odpowiedz
3 18 sloneczkodzg

Mega łapówkarz i Mega kapuś na czele .

! Odpowiedz
18 90 kyjo

Ale nikt nie chce wychodzic z uni. Oni chcą zeby unia wyszla z Polski, to znaczy byc suwerennym krajem. Nie sluchaj straszenia opozycji, bo oni nie mają zadnych argumentów, i tylko chcą dobrać sie do koryta za wszelką cene, nawet cenę polkii.

! Odpowiedz
30 19 xxpp odpowiada kyjo

Polska wchodząc do unii i podpisując traktaty oddała część suwerenności. Jak inaczej miałaby Unia funkcjonować?

! Odpowiedz
2 5 kyjo odpowiada xxpp

Wlasnie, oddała część, a chcą zabrać całą. Za tffguska Polska była nazywana prostytutką Europy.

! Odpowiedz
21 106 eagleeye

@kyjo tak jak napisałeś ci sprzedawczyki z POKOmuny to tylko tym hasłem grają i żadnych ustaw żadnej inicjatywy tylko straszenie Polaków.

PiSokracja idealna nie jest ale jest mniejszym złem niż POKOmuna i te lewackie pomioty po PZPR.

Mnie slowa Prezydenta RP się podobały.W nosie mam co na ten temat myśli druga strona.

Dziwie sie ze jeszcze @karbinadel czy @marxs tu wpisów nie umieścili jaki to obecny Rząd RP wraz z Prezydentem RP jest zly i nie dobry

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 94 kyjo

Dokladnie, celem POKOmuny jest odsunięcie PiS od wladzy. A potem zobaczymy prawdziwy program koryto++, rubta co chceta, niech sie wali i pali , a paliwo moze byc po 7 zlotych. 8 lat poza korytem trzeba sie nachapac.

! Odpowiedz
83 21 xxpp odpowiada kyjo

Jeżeli piszesz o komunie, to jest nią PIS.
Tak włąśnei zachowywała sie komuna.
Poza tym nie ma lepszego dowodu niż prokurator Piotrowicz w trybunale. Naplucie Polakom w twarz.

! Odpowiedz
45 12 xxpp

"Mnie slowa Prezydenta RP się podobały."

Własnie do takich było kierowane. Zobacz jakie tłumy były na placach kiedy przemawiał Ducze.
Ludzie kochają "wstawanie z kolan" i wymyślne gestykulacje.
Miliony Niemców to porwało. Szkoda tylko, że 20 lat później 20% z nich było już pokarmem dla robaków.
Ty się wkręcasz, a ktoś inny robi na tym genialne interesy. ;)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
93 34 eresan

Jak Rzeczpispolita wyjdzie z unii to zostanie w Polsce 10 milionów emerytów, kilka zawodowych matek i garstka księży...
reszta zagłosuje nogami.

! Odpowiedz
24 123 kyjo

Wedlug POKOmuny powinniśmy zgadzac sie na wszystko co Unia powie, stracić suwerenność, a najlepiej oddac wszysto za darmo, bez słowa sprzeciwu. Zeby żyło sie lepiej. We Francji i Niemczech.

! Odpowiedz
100 30 jkendy

.. a według pis komuny Polacy powinni zgadzać się na wszystko co powie Jarosław Kłamczyński, a najlepiej klaskać mu bez słowa sprzeciwu. Żeby mogli dalej oszukiwać i żeby oligarchia narodowych socjalistów rosła w siłę.

! Odpowiedz
54 15 sel

Najlepiej słuchać co mówią dyplomatołki i robić dokładnie na odwrót, bo inaczej ta dojna zmiana wydoi wszystko co się da, przejmie wszystko pod swój but i nawet nie będzie miał kto ich skazać i wsadzić do paki za kłamstwa oszustwa i zwyczajne złodziejstwo.,

! Odpowiedz
16 91 kyjo odpowiada jkendy

PiS wygrało w demokratycznych wyborach. Wiec jakby Polacy nie chcieli sie zgadzac na decyzje Jaroslawa, to nie zagłosowali by na PiS. POKOmuna z tfffuskiem na czele oszukiwala i okradała Polaków, nie wygrali wyborów, i nie moga juz decydować.

! Odpowiedz
12 85 kyjo odpowiada sel

Dojna zmina... to była za tfffuska, drenowala spółki skarbu panstwa z kazdych mozliwych pieniedzy. Dla przykladu podam kghm. Spolka ta w 2011 wziela kredyt na wypłatę dywidendy, zeby pieniadze dla mafi vatowskiej nie zabraklo. POKOmuna tak interesowała sie gornictwem, ze było na krawedzi bankructwa. LOT... to tfffusk to chyba chcial dla siebie ukraść. Doprowadzic do bankructwa, miedzy czasie kupic kilka samolotów i oddac w dobre rece za darmo, spolce w ktorej syn tfffuska zasiadal w radzie nadzorczej.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
77 13 xxpp

" powinniśmy zgadzac sie na wszystko co Unia powie,"

Po co kłamiesz? Przecież teraz chodzi o to, ze Polska łamie przepisy i traktaty, które sama podpisała.
Niezależność sędziów, to nie jest coś niezwykłego, czego wymaga tylko Unia.
TO PODSTAWY PAŃSTW CYWILIZOWANYCH.

"najlepiej oddac wszysto za darmo, bez słowa sprzeciwu."
Ale co oddać?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
96 20 talmud

tacy kolesie jak juda zrobia & poświęca wszystko & wszystkich dla własnego interesu....glosowanie na cos takiego to czyste samobojstwo.....

! Odpowiedz
6 79 kyjo

Chyba pomyliłeś Dude z komoruskim.

! Odpowiedz
101 29 aleks__

Taki Duda może sobie mówić co chce bo ma dożywotnio zapewnioną emeryturkę prezydencką, ale dla przeciętnego Polaka wyjście z Unii to katastrofa.

Takie teksty jak wygłasza Duda i ta cała jego bufonada szkodzą interesowi Polski.

My potrzebujemy wyważonych Polityków i nie potrzebujemy wojny na dwóch frontach z Rosją na wschodzie i z całym Zachodem bo w tej chwili jestesmy sami w tej cząści świata.

Liczyć tylko na Wujka Sama to czysta głupota, bo widać aż nadto wyrażnie że polityka USA zmieniła się diametralnie w stosunku do tego co było w latach 80tych czy nawet jeszcze początek 21 wieku. Teraz polityka USA kieruje się interesem geopolityczno finansowym i może szybko uznać że nie opłaca im się branić Polski a lepiej ją poświęcić w zamian za coś innego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
32 35 tomek_bankier

Z Unii trzeba by wyjść, bo to widać, że im tam odbiło wszystkim. Najlepiej jednak z jakąś umową, albo kogoś namówić jeszcze i stworzyć własną drugą, konkurencyjną Unię. Monopol zawsze wykorzystuje przewagę.

! Odpowiedz
54 12 eresan

Nie podobają Ci się drogi które nam sfinansowali?

! Odpowiedz
48 21 jkendy

Władymir nas chętnie przyjmie do swojej Unii byliśmy już w niej 50 lat.

! Odpowiedz
42 8 krokus12

może lepiej w Polsce zrobić referendum w sprawie Unii i ewentualnie podzielić na dwie jedna z Unią a druga z Białorusią ,Węgrami i Rosją

! Odpowiedz
16 4 xxpp

Już jest alternatywa. Wspólnota Niepodległych Państw.

! Odpowiedz
9 7 xxpp odpowiada krokus12

Tak, Unia z Rosją to doskonały pomysł. Byliśmy w takiej Unii najpierw 123 lata, a później 44.

! Odpowiedz
10 2 krokus12 odpowiada xxpp

widać ,że zbliżają się wybory i PIS rzucił trochę kasy dla trolli i mądrych tekstów

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil