Opłaty za śmieci szarpną domowym budżetem

W przyszłym roku to opłaty za odpady - a nie wydatki na prąd, wodę czy gaz - staną się największą pozycją na domowych rachunkach Polaków - czytamy w piątkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

(fot. andrekoehn / Shutterstock)

Jak podano w "DGP", "z cudem graniczy dziś znalezienie miasta w Polsce, w którym nie zaplanowano na przyszły rok podwyżek opłat za śmieci. Dodano, że "nie są to wzrosty symboliczne - a co najmniej podwojenie obecnych stawek".

Według gazety "w takiej rzeczywistości tuż po Nowym Roku obudzą się mieszkańcy, m.in. Przemyśla, Sanoka, Gliwic, Piły, Siedlec, Łodzi, Gdańska, Krosna i Gdyni". Według dziennika, w Warszawie w zależności od dzielnicy, podwyżki wyniosą od 100 proc. do nawet 400 proc. (PAP)

oloz/ amac/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 4 eagleeye

Nieudolnesamorządy ktore z podatków miały kasy do o...nia na głupizny teraz jak im Rząd RP śrubkę przykręcił momentalnie "stękają" POKOmunistyczni nieudacznicy

! Odpowiedz
3 4 ojkonomist

Na wywóz śmieci powinny być stawki urzędowe ustanowione na szczeblu rządowym. To bardzo istotna sprawa dla każdego obywatela. W różne sprawy rząd ingeruje, nawet tam gdzie nie trzeba, a tą odpowiedzialność która dotyczy wszystkich mieszkańców tego kraju , to od siebie odsuwają.

! Odpowiedz
8 46 vxb9370

Tak się dzieje jak wprowadzili monopol w ramach gminy. Wiedza znana z PRL ale nie przyswojona. Gospodarka centralnie sterowana jest w dużej mierze nieoptymalna i bardzo droga co widać już ładnie na śmieciach i ich gospodarowaniu.

! Odpowiedz
28 20 wektorwg

Pisiory pozabierały wpływy podatkowe gminom to gminy muszą się ratować gdzie indziej!

! Odpowiedz
0 3 kamilgo

@vxb9370: jakim gospodarowaniu? ;)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne