REKLAMA

Olimpiada w Tokio jednak się nie odbędzie? "Gospodarze muszą być przygotowani na każdą decyzję"

2021-01-14 11:47
publikacja
2021-01-14 11:47
fot. STOYAN NENOV / Reuters

Igrzyska Olimpijskie w Tokio, opóźnione już raz przez pandemię koronawirusa, niekoniecznie odbędą się tego lata, a gospodarze muszą być przygotowani na każdą decyzję – oświadczył w czwartek japoński minister ds. reformy administracyjnej Taro Kono.

„Obecnie musimy robić, co w naszej mocy, aby przygotowywać się do Igrzysk, ale może być różnie” – powiedział Kono w wywiadzie udzielonym podczas konferencji Reuters Next.

Nawrót pandemii koronawirusa w wielu krajach świata, w tym rekordowe przyrosty zakażeń wykrywanych w Japonii, wywołują niepewność co do organizacji Igrzysk Olimpijskich, które pierwotnie miały się odbyć w 2020 roku, ale zostały przełożone o rok.

Z powodu wzrostu liczby infekcji władze Japonii rozszerzyły w środę stan wyjątkowy, obowiązujący dotąd w Tokio i okolicach. Łącznie obejmuje on już 11 prefektur, w których mieszka ponad połowa ludności kraju.

W japońskim społeczeństwie słabnie również zapał do organizacji Igrzysk. 77 proc. uczestników ankiety opowiedziało się w tym tygodniu za odwołaniem lub ponownym przełożeniem tego wydarzenia.

Igrzyska i związane z nimi obroty w turystyce są jednak jednym z głównych priorytetów dla premiera Yoshihide Sugi. Szef japońskiego rządu wielokrotnie podkreślał, że decyzja w sprawie organizacji imprezy należy do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, a porozumienie w sprawie kontynuacji przygotowań wciąż obowiązuje.

Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki