Okradli jubilera, zatrzymano ich w pobliskim lombardzie

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy okradli jubilera, a chwilę później chcieli sprzedać łup w pobliskim lombardzie. Podejrzanie zachowujących się mężczyzn funkcjonariusze obserwowali od czasu wejścia do sklepu z biżuterią.

(fot. Maciej Jarzębiński / FORUM)

Zatrzymani to 23-latek z Katowic i 22-latek z Siemianowic Śląskich, którzy już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem; obaj zostali aresztowani – podała we wtorek śląska policja.

Kilka dni temu wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji podczas patrolu w centrum Katowic zauważyli dwóch podejrzanych mężczyzn, którzy wyszli ze sklepu jubilerskiego. "Stróże prawa postanowili rozpocząć ich obserwację. Gdy mężczyźni zatrzymali się przy pobliskim lombardzie, policjanci skontrolowali ich, podejrzewając, że mogą mieć przy sobie kradzione przedmioty. Wywiadowcy wezwali na miejsce umundurowany patrol, by wsparł ich podczas interwencji" – poinformowali policjanci.

Gdy na ulicy pojawił się policyjny radiowóz, obserwowani mężczyźni zaczęli uciekać. Upewniło to policjantów w przekonaniu, że chwilę wcześniej ukradli coś ze sklepu jubilerskiego. Mundurowi złapali ich po krótkim pościgu, kilka ulic dalej. Młodzi mężczyźni mieli przy sobie trzy złote pierścionki - jeszcze z przyczepionymi etykietami jubilera - o łącznej wartości blisko 7 tys. zł.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu, a sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z katowickiej komendy. Na wniosek prokuratora nadzorującego sprawę sąd aresztował podejrzanych. Policja zaznacza, że obaj są recydywistami, co wpłynie na wymiar kary. Grozi im do 7 lat więzienia.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

kon/ mark/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne