REKLAMA

Ok. 50% placówek oświatowych wzięło udział w strajku zorganizowanym przez ZNP

2008-05-27 18:04
publikacja
2008-05-27 18:04
Około 50 procent placówek oświatowych wzięło udział w strajku zorganizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Takie informacje podało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Informacje MEN są operte na danych nadesłanych przez kuratoria oświaty.

Najwięcej związkowców przystąpiło do strajku na Podkarpaciu. W akcji protestacyjnej uczestniczyło tam 80 procent szkół i przedszkoli. Natomiast z najmniejszym poparciem protest spotkał się w Zachodniopomorskiem. W strajku wzięło tam udział 16 procent placówek oświatowych.

Wcześniej Związek Nauczycielstwa Polskiego podawał dane, który były znacznie zawyżone w stosunku do informacji ministerstwa. Szef związku - Sławomir Broniarz utrzymywał, że w akcji protestacyjnej uczestniczyło około 70 procent szkół i przedszkoli.

Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się 50-procentowych podwyżek do końca 2010 roku, utrzymania przywilejów emerytalnych oraz zapisów Karty Nauczyciela. ZNP ostrzega, że jeżeli rząd nie spełni tych postulatów, to we wrześniu zorganizuje kolejny strajk.
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki