Premier Gruzji: Straty w branży turystycznej w lipcu wyniosły 60 mln dolarów

Straty w sektorze turystycznym Gruzji wyniosły w lipcu 60 milionów dolarów - oszacował w poniedziałek premier tego kraju Mamuka Bachtadze. 8 lipca w Rosji wszedł w życie zakaz połączeń lotniczych z Gruzją.

(YAY Foto)
Szef rządu zaznaczył jednak, że w Adżarii nad Morzem Czarnym w czerwcu odnotowano pozytywny trend - w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku ruch turystyczny wzrósł o 40 proc.

Bachtadze oświadczył, że rząd opracował programy wsparcia dla małego i średniego biznesu w branży turystycznej. "Z pewnością przywrócimy rosnącą dynamikę w sektorze turystycznym" - zapewnił.

Według danych Narodowego Urzędu ds. Turystyki Gruzji w lipcu napływ turystów z Rosji spadł o 6,4 proc. w porównaniu z lipcem 2018 roku - do 159 100 osób. Wczęśniej szacowano, że w 2019 roku w Gruzji zostanie pobity rekord, jeśli chodzi o liczbę turystów.

Decyzję o zawieszeniu lotów na czas nieokreślony rosyjskie władze podjęły po demonstracjach w Tbilisi wywołanych wystąpieniem w parlamencie Gruzji rosyjskiego deputowanego Siergieja Gawriłowa.

Do miast w Gruzji - Tbilisi, Batumi i Kutaisi - wykonywało rejsy sześciu przewoźników rosyjskich (Aerofłot, Ural Airlines, Pobieda, S7, Red Wings, Smartavia) i dwóch gruzińskich (Georgian Airways i MyWay). Teraz do Gruzji dolecieć można z Rosji tylko z przesiadką np. w Stambule, Mińsku czy Erywaniu.

ndz/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 1 znawca_inwestor

I bardzo dobrze. Za swoje słowa trzeba odpowiadać.

! Odpowiedz
2 0 jendreka

Dlatego u nas promuje się Gruzję.ale ceny z kosmosu.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil