REKLAMA
WAŻNE

Ograniczenia w wydawaniu szczepionek przeciw grypie na jednego pacjenta

2020-09-17 23:20
publikacja
2020-09-17 23:20
fot. Gustavo Fring / Pexels

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło ograniczenia w ordynowaniu i wydawaniu szczepionek przeciw grypie na jednego pacjenta. Obwieszczenie w tej sprawie opublikowano w czwartek.

O możliwości wydania obwieszczenia reglamentacyjnego mówił w ostatnich dniach wiceszef resortu Maciej Miłkowski. Wyjaśniał, że ma ono eliminować możliwość wypisania kilku czy kilkunastu dawek szczepionki na jedną osobę.

Od 18 września obowiązywać będzie ograniczenie ilości wydawanego na jednego pacjenta w wieku od 9 r. ż. - w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym - produktu leczniczego Fluarix Tetra albo Influvac Tetra, albo VaxigripTetra.

Obwieszczenie zawiera m.in. dawkę, postać, wielkość opakowania, Kod GTIN lub inny kod odpowiadający kodowi GTIN, ilość opakowań możliwych do wydania pacjentowi w określonej jednostce czasu oraz jednostkę czasu, na którą produkt leczniczy może zostać wydany (180 dni).

Eksperci podnoszą, że szczepienie się przeciw grypie jest szczególnie istotne w sezonie 2020/2021, bo zbiega się on z pandemią COVID-19. Szczepionki przeciw koronawirusowi na rynku jeszcze nie ma.

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
carlito1
Nie znam ani jednej osoby która chciała by się zaszczepić. Klasyczna metoda marketingu, zrobić wrażenie, że zaraz zabraknie w celu zwiększenia sprzedaży.
Do tego parę osób która się zaszczepiły kilka lat temu jak to wchodziło już by tego nie zrobiła....

Powiązane: Zdrowie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki