REKLAMA

Odpisy i rezerwy w Agorze obniżą wynik netto grupy

2021-01-28 14:56
publikacja
2021-01-28 14:56
materiały dla mediów

Zarząd Grupy Agora podjął decyzję o dokonaniu w czwartym kwartale odpisów i zwiększeniu rezerw w segmentach Reklama Zewnętrzna, Film i Książka oraz w spółce Agora. Łączny negatywny wpływ tych zdarzeń na wynik operacyjny grupy wynosi około 19,5 mln zł, a na wynik netto około 15,7 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.

Grupa podała, że w czwartym kwartale 2020 roku dodatkowymi czynnikami, które miały negatywny wpływ na wyniki finansowe spółki Helios było zwiększenie rezerwy z tytułu opłaty na Związek Autorów i Producentów Audiowizualnych oraz odpis aktywów w dwóch kinach. Zwiększenie rezerwy na opłaty na rzecz ZAPA związane jest - jak podano - ze zmianą sposobu naliczania składki na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania prawami twórców zrzeszonych w tej organizacji w związku zawartą ugodą pomiędzy Stowarzyszeniem Filmowców Polskich a Heliosem.

"W związku z tym, w czwartym kwartale 2020 r. wartość rezerwy związanej z opłatami za lata ubiegłe na rzecz ZAPA i odsetkami od nich wyniosła dodatkowo blisko 12,5 mln zł. Ponadto, Helios dokonał odpisu wartości aktywów w dwóch kinach, ich łączny wpływ na wynik operacyjny Grupy Agora to 4,2 mln zł" - podano w komunikacie.

Spółka zdecydowała się również zwiększyć odpis aktywów w segmencie Reklama Zewnętrzna. Największa część odpisu związana jest z likwidacją zdemontowanych materiałów. Łączna kwota dodatkowych odpisów i kosztów z tym związana wyniosła w czwartym kwartale około 1,6 mln zł.

Spółka zdecydowała także o dokonaniu odpisu wartości nieruchomości w Pile w wysokości 4,4 mln zł oraz o odwróceniu odpisu części należności od spółki Ruch w związku z ich spłatą w kwocie 3,2 mln zł.

"Łączny negatywny wpływ powyższych zdarzeń na wynik operacyjny Agory to około 1,2 mln zł, a na wynik netto to około 0,9 mln zł. Natomiast, łączny negatywny wpływ powyższych zdarzeń na wynik operacyjny Grupy Agora to około 19,5 mln zł, a na wynik netto Grupy Agora to około 15,7 mln zł" - podano w komunikacie. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki