Od września będą refundowane innowacyjne leki na raka piersi

Do listy refundacyjnej dodano najnowsze opcje terapeutyczne w leczeniu raka piersi - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Innowacyjne leki - Kisqali i Ibrance - będą refundowane od września.

(fot. Pixabay / Pexels)

W poniedziałek minister zdrowia poinformował o nowych opcjach terapeutycznych dla pacjentek z rakiem piersi.

Na nowej liście refundacyjnej od 1 września znajdą się innowacyjne leki - Kisqali i Ibrance. W ramach skojarzonego, przedoperacyjnego leczenia raka piersi dostępne będą także leki Perjeta (pertuzumab) i Herceptin (trastuzumab). "To kolejna opcja terapeutyczna dopuszczająca leczenie skojarzone, które wzmacnia efekt terapeutyczny" - podkreśla resort zdrowia.

"Na wrześniowej liście refundacyjnej pojawią się najnowsze opcje terapeutyczne, a Breast Cancer Unit zapewni pacjentkom koordynowana opiekę. Możemy mówić o europejskim poziomie leczenia w tym obszarze" – podkreślił minister Szumowski.

Od września w programie lekowym dotyczącym raka piersi dostępnych będzie 11 leków.(PAP)

autorki: Olga Zakolska, Katarzyna Lechowicz-Dyl

ozk/ ktl/ mhr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 centrumrk

Przez to, że co chwilą są te zmiany z lekami człowiek musi coraz częściej odwiedzać lekarzy i to wszystko się na siebie tak nakłada. Lekarz, lek, puste opakowanie, lekarz, lek ... Nawet nie chce mi się wspominać o tym jak to czasami jest gdy zamiast do lekarza pierwszego kontaktu człowiek musi zgłosić się do specjalisty, bo wtedy zaczynają się schody, chyba że człowiek ma pieniądze to idzie prywatnie, ale niestety chodząc tak pojedynczo na wizyty jest nieopłacalne, dlatego najlepiej pomyśleć o leczeniu abonamentowym, sama mam pakiet w Centrum Rehabilitacji Kompleksowej i bardzo sobie chwalę takie rozwiązanie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 anna_domagalczyk

Szkoda tylko,że MZ po cichu wycofuje większość droższych leków, a po burzy medialnej przywraca pojedynczo co poniektóre. Ale gdyby nie wybory, to pewnie nawet tego by nie było. Ciekawe też, czy po wyborach te nowsze leki znów nie znikną z list refundacyjnych.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil