Od września 2014 r. obowiązek szkolny dla 6-latków

Obowiązek szkolny dla 6-latków zostanie wprowadzony od 1 września 2014 r. i obejmie dzieci urodzone w 2008 roku i w latach następnych - wynika z przyjętego we wtorek przez Radę Ministrów projektu ustawy o systemie oświaty przedłożony przez ministra edukacji narodowej.

- Najważniejszą zmianą zaproponowaną w projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty jest przedłużenie o 2 lata okresu, w którym o podjęciu nauki w szkole podstawowej przez dziecko sześcioletnie będą decydować rodzice - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. "Oznacza to, że dzieci urodzone w latach 2006 i 2007 mogą, ale nie muszą rozpoczynać edukację szkolną. Będzie to zależeć od indywidualnych decyzji rodziców."

W roku szkolnym 2012/2013 i 2013/2014 dyrektor szkoły będzie miał także obowiązek przyjąć dziecko sześcioletnie do szkoły, jeżeli jego rodzice podejmą taką decyzję.

Pięciolatki zaś będą objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym. - Dzieci urodzone w latach 2006 i 2007, które nie rozpoczną nauki w I klasie szkoły podstawowej, od 1 września 2012 r. i od 1 września 2013 r. będą uczestniczyć w edukacji przedszkolnej. Zapewnienie warunków do kontynuacji przygotowania przedszkolnego będzie zadaniem własnym gmin - czytamy w komunikacie.

/ kws, CIR


www.ZłotyBankier.pl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~mała

Pranie mózgu od najmłodszych lat,skandal....

! Odpowiedz
0 0 ~Dim

Ćwiczenie młodych małp za pomocą ustawowego kija.

Aby nie zawahały się zadenuncjować rodziców jak trzeba będzie kogoś rozstrzelać.

! Odpowiedz
0 0 ~FK_

sila robocza szybko potrzebna... rozmnazajcie sie... :)

! Odpowiedz
0 0 ~janusz

Gówniane państwo, gówniana łelita Politykierów. Tusk ty nierobie francowaty, dyzmo polskiej polityki za dużo zioła za mało rozumku- malować kominy!!!

! Odpowiedz
0 0 ~je

Oto piękny przykład możemy coś razem zrobić.Brawo Mamy z" chrońmy maluchy".Teraz czas na działanie tatusiów.To co proponuje nam rząd nie musi być obowiązujące.Nie jesteśmy bezwolnymi baranami.

! Odpowiedz
0 0 linquist

6-ścilatki nie nadają się do szkoły, nie sa w stanie siedzieć w ławkach , mojemu kuzynowi w 4tej kalsie jeszcze w głowie zabawki a nie nauka. A wszystko po to żeby oddać 4MLD majątku kościołowi i nie budować nowych żłobków i przedszkoli. Głosujcie na PO !!!

! Odpowiedz
0 0 ~kozakiewicz

wała jak Polska cała, POmuchy, wasze niedoczekanie łapska precz od naszych dzieci. POlszewicy na białoruś won!

! Odpowiedz
0 0 ~Mariusz

Pranie mózgu robią dzieciakom, indoktrynacja od najmłodszego by wychować człowieka na socjaliste. Gdy nie chce oddać dziecka państwu to nałożona zostanie na ciebie kara pieniężna lub pozbawienia wolności, potem to ci nawet dziecko mogą zabrać. Złodziejskie i bandyckie państwo, tutaj się nie opłaca mieć dziecka. Przykre.

!
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl