Od soboty kawa czy puder powyżej 350 ml zakazany w bagażu podręcznym lecących do USA

Od soboty pasażerowie wylatujący z Polski do USA będą mogli przewieźć w bagażu, nadawanym do luku samolotu, np. kawę, mąkę, cukier, puder kosmetyczny, talki w ilości powyżej 350 ml - poinformował w piątek Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC). Dodano, że nie dotyczy to lekarstw i odżywek dla dzieci.

(fot. Artur Widak / ZUMA Press)

Ma to związek z nowymi ograniczeniami, jakie od 30 czerwca br. wprowadza amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Department of Homeland Security - DHS) w związku z przewozem substancji sproszkowanych w ilościach powyżej 350 ml, a przewożonych w bagażu kabinowym na rejsach do Stanów Zjednoczonych.

"Od 30 czerwca pasażerowie wylatujący z Polski do Stanów Zjednoczonych będą mogli przewieźć substancje sproszkowane, m.in. kawę, mąkę, cukier, puder kosmetyczny, talki w ilości powyżej 350 ml tylko w bagażu rejestrowanym" - czytamy w komunikacie ULC.

Jak przekazał ULC, ograniczenia nie dotyczą lekarstw na receptę i odżywek dla dzieci - pod warunkiem ich przewozu w nienaruszonych firmowych opakowaniach oraz substancji sproszkowanych zakupionych na lotnisku i zapakowanych w punkcie sprzedaży w specjalne torby, umożliwiające łatwe stwierdzenie naruszenia.

Obostrzenie nie obejmie także skremowanych zwłok ludzkich, jeśli będą przewożone zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami.

Zmiana przepisów dotyczy wszystkich przewoźników lotniczych realizujących bezpośrednie loty do Stanów Zjednoczonych, w tym loty czarterowe oraz loty biznesowe.

W Polsce bezpośrednie rejsy do Stanów Zjednoczonych odbywają się m.in. z lotnisk w Warszawie, Krakowie i Rzeszowie. Do USA loty wykonuje PLL LOT. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ amac/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne