Od nowego roku zmiany w przepisach o zatrudnianiu cudzoziemców

Od nowego roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące sezonowego zatrudniania cudzoziemców. Jak wyjaśnia Marzanna Skoczek - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu, oświadczenia zastąpione zostaną odpłatnymi zezwoleniami na pracę sezonową.

(YAY Foto)

Okres wykonywania pracy nie może być dłuższy niż 9 miesięcy w roku kalendarzowym i liczony jest od daty wjazdu cudzoziemca do Polski. Opłata wynosi 30 złotych.

Celem wprowadzania nowych regulacji jest przede wszystkim dostosowanie przepisów krajowych do przepisów unijnych. Chodzi też o zwrócenie uwagi na te elementy, które w procedurze oświadczeniowej się nie sprawdzały - podkreśla Tomasz Sieradz - dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie. Wyjaśnia, że piecza nad trybem oświadczeniowym poza samym faktem rejestracyjnym była żadna. Nie wiadomo było u kogo i na jakich warunkach pracował przebywający w Polsce obywatel innego kraju. To utrudniało kontrole straży granicznej czy Państwowej Inspekcji Pracy.

Procedurą zezwoleń na pracę sezonową objęte będzie rolnictwo, ogrodnictwo, turystyka i gastronomia.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) /Elżbieta Łukowska/ kry

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 19 niepelnosprawny_org

co miesiac od cudzoziemcow 30 pln ...

! Odpowiedz
5 45 ajwaj

Czy to wystarczy?
Dot. oczywiscie gl. najwiekszej grupy tzn. Ukrainców, wiekszosc jest OK ale:
Nadchodzacy "final countdown" Ukrainy i wys. prawdopodobny "wariant jugoslowianski" (krwawy rozpad Jugoslawii na przypadkowe panstewka), brak kontroli Kijowa na "batalionami ochotniczymi" > armiami oligarchów Azow, Ajdar, itd. grozi rozlewem na panstwa sasiednie.
NewYorkTimes 24.12.2017 juz nie "owija w bawelne" > u ludzi jest arsenal broni, granatów, buzuki (PL konsulat-Luck, autobus..) itd. Ukraina dumnie wkroczyla do 10 najniebezpieczniejszych panstw swiata, wyprzedzila JUZ kraje typ. w stanie wojny..
https://www.nytimes.com/2017/12/24/world/europe/ukraine-grenades-crime.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.