Od dziś dojechać koleją do warszawskiego lotniska

Od dziś można koleją dojechać do warszawskiego lotniska imienia Fryderyka Chopina. Nowa linia łączy Okęcie z centrum miasta. Dzięki kolei podróż z Dworca Centralnego do lotniska zajmuje około 20 minut.

Część pociągów kursuje do Stadionu Narodowego. Połączenie zostało uruchomione specjalnie dla kibiców, którzy z lotniska mogą bezpośrednio dostać się na stadion.

Pierwsi pasażerowie dojeżdżający do lotniska byli bardzo zadowoleni.

Jednym z nich była też prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, jak mówiła, połączenie kolejowe z lotniskiem to zawsze było jej marzenie. Jak dodaje, gdy pojechała do Chicago i zobaczyła centrum zarządzania kryzysowego chciała, żeby podobny ośrodek koordynacji pojawił się w Warszawie. Podobnie z linią lotniskową, każde duże miasto ma takie połączenie kolejowe i dlatego Gronkiewicz-Waltz uważała, że w stolicy jest to konieczne.

W pociągach są automaty z biletami. Zarząd Transportu Miejskiego zadbał także o podróżnych przyjeżdżających z zagranicy, w czasie mistrzostw pojawią się także automaty z instrukcjami w językach obcych - zapewnia dyrektor ZTM Leszek Ruta. Jeżeli ktoś pomyli się lub zapomni, może kupić bilet w pociągu. W czasie EURO 2012 w pociągach będą konduktorzy, którzy będą sprzedawać bilety, będą też automaty z instrukcją obsługi po rosyjsku.

Z lotniska odjeżdżają pociągi Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. W godzinach szczytu pociągi będą kursowały co 10 - 12 minut, poza godzinami szczytu co 15.IAR

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil