Od dziś Dziennik Ustaw przeczytasz tylko w wersji elektronicznej

Od dzisiaj Dziennik Ustaw oraz Monitor Polski, a także inne dzienniki urzędowe ministrów i wojewodów, będą ogłaszane wyłącznie w formie elektronicznej. Dokumenty te będą dostępne wyłącznie w formie plików do pobrania ze strony internetowej.

Jarosław Deminet, dyrektor departamentu Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego w Rządowym Centrum Legislacji powiedział IAR, że jest to tylko zmiana pozornie istotna, bo w praktyce nic się nie zmienia. Dziennik Ustaw bywał w latach ubiegłych publikowany nawet w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, obecnie jest to poniżej 10 tysięcy, co oznacza, że 95 procent użytkowników już i tak nie korzysta z formy pisemnej. Zdaniem Demineta ta forma jest już reliktem i dlatego można zakończyć dość kosztowne drukowanie Dziennika.

Dziennik Ustaw nadal będzie dostępny w wersji elektronicznej w urzędach dla obywateli, którzy będą chcieli mieć dostęp do tekstów Dziennika Ustaw, a nie mają w domu czy w pracy dostępu do internetu.

IAR

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Obywatel

Żeby tylko nie było jak z tajemniczo zmieniającymi się "przykazaniami" w Folwarku Zwierzęcym... Po skopiowaniu Dz.U. i tak jedyna słuszna wersja to ta w Sejmie...

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil