Od czerwca właścicielem serwisu bliscy.pl będzie MyHeritage.com

Od czerwca właścicielem serwisu bliscy.pl będzie MyHeritage.com. Wirtualna Polska podpisała umowę o sprzedaży witryny. MyHeritage.com przejmując serwis bliscy.pl, umacnia się na pozycji lidera rynku portali rodzinnych w Polsce.

MyHeritage.com, globalna sieć rodzinna, ma obecnie 56 milionów zarejestrowanych użytkowników i 760 milionów profili genealogicznych. Podpisując umowę z Wirtualną Polską, dotychczasowym właścicielem witryny bliscy.pl, MyHeritage.com rozszerza międzynarodową społeczność użytkowników o internautów skupionych wokół Bliskich, a tym samym umacnia swoją pozycje na rynku portali rodzinnych w Polsce.

Zakup serwisu bliscy.pl jest kolejną transakcją MyHeritage.com na polskim rynku. W 2010 roku firma stała się m.in. właścicielem wiodącego portalu rodzinnego MoiKrewni.pl, wraz z jego macierzystym serwisem OSN GmbH.

Połączenie bliscy.pl z MyHeritage.pl – polską wersją MyHeritage.com – integruje polskie portale rodzinne w jedną platformę. Dzięki fuzji, ponad pół miliona użytkowników bliscy.pl dołączy do globalnej sieci rodzinnej MyHeritage.com, powiększając grono jej polskich użytkowników do ponad 2,6 miliona. MyHeritage.com stał się zaufanym domem w Internecie dla milionów rodzin z całego świata, umożliwiając im odkrywanie własnej historii, dzielenie się zdjęciami i nawiązywanie kontaktów w bezpiecznym środowisku, zapewniającym ochronę prywatności.

„Wypracowaliśmy pozycję międzynarodowego lidera usług umożliwiających rodzinom zapoznawanie się z własną przeszłością i z sobą nawzajem. Podpisanie umowy z Wirtualną Polską, w wyniku której stajemy się właścicielami bliscy.pl, to kolejny krok w naturalny sposób wzbogacający naszą globalną sieć rodzinną – powiedział Gilad Japhet, założyciel i prezes MyHeritage.com „Dzięki efektowi sieci, wartość naszych usług oraz innowacyjnej technologii Smart Matches™ wzrasta wraz z liczbą korzystających z nich osób. Dlatego właśnie obecna fuzja oznacza wielkie korzyści dla użytkowników zarówno bliscy.pl jak i MyHeritage.com. W naszej międzynarodowej sieci miliony użytkowników ma polskie korzenie. Teraz będą mogli łatwiej nawiązać kontakt z nieznanymi dotąd krewnymi i odkryć więcej informacji o ich unikalnych historiach rodzinnych.” Przodkowie Japheta w linii męskiej pochodzą z Białegostoku, a jego stryjeczny dziadek na drugiej Światowej Olimpiadzie Szachowej reprezentował Polskę w ekipie, która wywalczyła brązowy medal.

„Sprzedaż serwisu bliscy.pl to kontynuacja strategii WP na 2011 rok, która zakłada skupienie się na kluczowych obszarach działalności spółki, zwłaszcza na serwisach kontentowych, istotnych z punktu widzenia zasięgu całego portalu. – podkreśla Anna Kęsicka, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Wirtualnej Polsce „Jednocześnie ważne jest dla nas, iż współpraca z merytorycznym partnerem, MyHeritage.com, pozwoli użytkownikom, do tej pory aktywnie działających na platformie bliscy.pl, na korzystanie z międzynarodowej bazy powiązań genealogicznych i rozwijanie zainteresowań w nowym, atrakcyjnym środowisku.” – dodaje.

MyHeritage.com chlubi się imponującą liczbą 56 mln zarejestrowanych użytkowników i oferuje swoje usługi w języku polskim i 35 dodatkowych językach. Przejecie umocni pozycję firmy na coraz ważniejszym strategicznie i ekonomicznie rynku środkowoeuropejskim.

Dane z drzew genealogicznych z ponad 6.5 mln profili utworzonych przez ponad 500 tys. użytkowników bliscy.pl zostaną, za ich zgodą, przeniesione do prywatnych witryn rodzinnych na platformie MyHeritage.com w lipcu 2011. Przejęcie bliscy.pl to trzecia taka operacja firmy MyHeritage.com w okresie ostatnich 18 miesięcy, po akwizycji europejskiego serwisu OSN GmbH wraz z należącą do niego siecią 10 wiodących portali, w tym: moikrewni.pl, verwandt.de i verwant.nl oraz holenderskiego serwisu rodzinnego ZOOOF. Łącząc sieci rodzinne w jedną międzynarodową platformę, MyHeritage.com buduje strukturę Drzewa Rodzin, które łączy już ponad 18 mln drzew genealogicznych i 760 mln profili.

MyHeritage.com udostępnia potężny zestaw narzędzi i technologii do zarządzania rodzinnymi kontaktami w Internecie, między innymi:

• popularne darmowe oprogramowanie genealogiczne zwane Family Tree Builder, dostępne również w języku polskim.

• technologię Smart Matches™, która wykrywa związki pomiędzy drzewami genealogicznymi opracowanymi w różnych językach, według odmiennych zasad wymowy i ortografii.

• zaawansowaną technologię rozpoznawania twarzy do automatycznego pinezkowania osób na rodzinnych fotografiach.

 O MyHeritage.com:

MyHeritage.com jest najpopularniejszą siecią rodzinną w Internecie. Dla milionów rodzin na całym świecie stała się ona prywatną przestrzenią komunikacji z krewnymi i odkrywania własnych korzeni. Będąca własnością MyHeritage.com technologia Smart Matches™ daje użytkownikom ekscytujące możliwości korzystania z innowacyjnych narzędzi do wyszukiwania krewnych i badań nad historią własnej rodziny. Witryna rodziny na platformie MyHeritage.com gromadzi w bezpieczny sposób wszystkie informacje, stając się idealnym miejscem, gdzie można udostępniać zdjęcia oraz przeżywać i upamiętniać wyjątkowe chwile rodzinnego życia. Z 760 mln profili i 18 mln drzew genealogicznych, dostępna w 36 językach platforma MyHeritage.com łączy rodziny na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy odwiedzić: www.myheritage.pl

O Wirtualnej Polsce:

Wirtualna Polska (http://www.wp.pl) to pierwszy polski portal internetowy, kompleksowa, multimedialna platforma informacji i komunikacji oraz skuteczne medium reklamowe. Współtworzona przez użytkowników, jest jednym z najchętniej odwiedzanych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc w polskim Internecie. Systematycznie wzbogacając zasoby, WP oferuje specjalistyczne serwisy tematyczne, wysokiej klasy rozwiązania e-commerce oraz e-biznes, telewizję internetową WP.tv i najbogatszą w polskim Internecie ofertę reklamową. Poprzez wielokanałową sieć sprzedaży AdTotal, spółka świadczy wysokiej jakości usługi m.in. w zakresie reklamy mobilnej. Z zasobów portalu korzystać można przez telefony komórkowe, smartfony i inne urządzenia mobilne. Grupa Wirtualna Polska notuje miesięcznie ponad 2,4 miliarda odsłon. W marcu 2011 liczba jej użytkowników (real users) wyniosła 12,97 milion, zaś liczba odsłon 2,6 miliarda (za: badanie Megapanel PBI/Gemius, III 2011).

_____________________________________________________________________________________________
Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Justyna Lerche, Country Manager Poland,
tel. + 48 223896566, e-mail: justyna@myheritage.com

Katarzyna Halicka, Kierownik Zespołu ds. Public Relations, Wirtualna Polska S.A.
tel. 502707138, e-mail: khalicka@wp-sa.pl

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Gość

To poważna sprawa. Proponuję zapoznać się z regulaminem (szczególnie z ostatnim punktem) MyHeritage.http://www.myheritage.com/FP/Company/popup-terms-conditions.php?lang=PL

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

    Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

    Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

    Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.