Od 2018 roku średnio o 0,5 proc. wzrosną rachunki za prąd

Rachunki dla gospodarstw domowych za prąd wzrosną od nowego roku o 0,5 proc.

(YAY Foto)

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfy energii elektrycznej dla Operatora Systemu Przesyłowego (PSE SA) oraz pięciu największych dystrybutorów: PGE Dystrybucja SA, Tauron Dystrybucja SA, Enea Operator Sp. z o.o., Energa Operator SA oraz innogy Stoen Operator Sp. z o.o., a także czterem sprzedawcom z urzędu.

URE podkreśla, że "oczekiwania przedsiębiorstw dotyczące kosztów we wnioskach taryfowych były zdecydowanie wyższe niż ostatecznie uznane w taryfie przez Urząd jako uzasadnione".

Nowe taryfy mają obowiązywać do końca 2018 roku.

Natomiast ceny gazu dla gospodarstw domowych nie zmienią się do końca marca.

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę dla gospodarstw domowych. Utrzymuje ona dotychczasowe ceny i stawki opłat abonamentowych, co oznacza brak podwyżek cen gazu odbiorców w gospodarstwach domowych.

Nowa taryfa dla PGNiG Obrót Detaliczny będzie obowiązywać od 1 stycznia roku do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

PGNiG OD dostarcza gaz do około 6,8 mln gospodarstw domowych. Udział GK PGNiG w sprzedaży do gospodarstw domowych wynosi ponad 96 %.

URE przypomina, że "od 2007 roku każdy - zarówno przedsiębiorca, jak i osoba indywidualna - może zmienić sprzedawcę gazu. Jednakże nie mamy tej możliwości względem operatora systemu dystrybucyjnego, który dostarcza nam ten towar".

IAR K.P./sk/PAP,

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 5 silvio_gesell

I tak wolniej rosną niż wynagrodzenia.

! Odpowiedz
9 14 assets1

Wungiel, tylko wungiel i będziemy szczęśliwi. No i jeszcze zmuszenie krajowych spółek żeby zamiast inwestycyjnych nakładów wspierały i dofinansowywały różne wynalazki polityków.

! Odpowiedz
0 18 spedytor

tak sie zastanawiamy my konsumenci jak tu sie uniezaleznic od PGNIGE ZACZYNAMY TAK MYSLEC JAK ONI PONIEWAZ TO DYKTAT CENOWY ZA ZGODA ure

! Odpowiedz
1 3 mjwhite

To przejdź Pan na gaz z butli i kupuj sobie w gaspolu

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne