REKLAMA

Rosyjskie kurorty nad Morzem Czarnym przyjmą tylko zaszczepionych

2021-06-24 15:47
publikacja
2021-06-24 15:47
Rosyjskie kurorty nad Morzem Czarnym przyjmą tylko zaszczepionych
Rosyjskie kurorty nad Morzem Czarnym przyjmą tylko zaszczepionych
fot. CHRISTIAN HARTMANN / / Reuters

W ośrodkach wypoczynkowych w Kraju Krasnodarskim nad Morzem Czarnym, na południu Rosji, od 1 sierpnia będą mogli wynająć pokoje tylko turyści z zaświadczeniem o szczepieniu przeciwko koronawirusowi - poinformował w czwartek gubernator regionu Wieniamin Kondratiew.

Szef regionu uzasadnił to rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19. "Liczba hospitalizacji rośnie" - ostrzegł. Dodał, że zadaniem władz jest "ochrona zdrowia mieszkańców i utrzymanie gospodarki regionu".

W ciągu minionej doby w Kraju Krasnodarskim wykryto 178 przypadków zakażenia koronawirusem. Jest to maksymalny wskaźnik od 9 lutego br.

Władze regionu zadecydowały już wcześniej, że od 1 lipca mniejsze i większe hotele, sanatoria i obozy dla dzieci będą przyjmować wyłącznie gości, którzy przedstawią negatywny wynik testu na Covid-19 bądź zaświadczenie o szczepieniu. Od 1 sierpnia zaświadczenie o szczepieniu stanie się obowiązkowe.

Kurorty nad Morzem Czarnym są popularne wśród turystów, przy czym w obecnym sezonie nie ma już tam wolnych miejsc.

23 czerwca władze Kraju Krasnodarskiego zarządziły obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid-19 dla pracowników branży turystycznej i żywienia zbiorowego. To kolejny region, który wprowadza taki obowiązek dla niektórych grup zawodowych, z powodu fali zachorowań widocznej praktycznie w całej Rosji.

Sztab ds. walki z epidemią w Moskwie zadecydował, że pracodawcy z branży usługowej mają obowiązek odsunięcia od pracy tych pracowników, którzy odmówią zaszczepienia się. W tym okresie pracownik nie będzie otrzymywał wynagrodzenia.

Władze Rosji dotąd zapewniały, że szczepienia są dobrowolne. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powtórzył w czwartek tę opinię. "Jeśli mieszkaniec Moskwy pracuje w sferze usług, to powinien się zaszczepić, a jeśli zadecydował, że nie będzie tego robić, to po prostu powinien przestać pracować w sferze usług" - powiedział Pieskow. Uznał, że wybór między szczepieniem i utratą pracy ma charakter dobrowolny, bowiem ludzie mają możliwość zmiany pracy.

Z Moskwy Anna Wróbel (PAP)

awl/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki