Obywatelski projekt nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela

Sekcja Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" złożyła obywatelski projekt nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela.

Przewodniczący oświatowej "Solidarności" Stefan Kubowicz przedstawił propozycje zmian marszałkowi Sejmu Bronisławowi Komorowskiemu. Jak mówi Kubowicz, marszałek nie zajął jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, ale popiera pomysł nowelizacji Karty Nauczyciela.

Stefan Kubowicz podkreśla, że bez zmiany prawa wzrost płac nauczycieli jest niemożliwy. Złożony przez niego w imieniu oświatowej "Solidarności" obywatelski projekt ustawy zakłada między innymi, że dyplomowany nauczyciel będzie zarabiał trzykrotność średniej pensji krajowej, zaś stażysta jedną. Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność", żądając także zachowania uprawnień nauczycieli do odchodzenia na wcześniejsze emerytury, jak się wyraził Kubowicz, "wkłada kij w mrowisko".

Stefan Kubowicz zwraca uwagę, że ewentualny protest w czasie matur jest mało prawdopodobny. Na razie wybrano drogę legislacyjną, drogę rozmów.

Sekcja Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" złożyła na razie 1201 podpisów. Teraz w ciągu trzech miesięcy musi zebrać ich sto tysięcy. Stefan Kubowicz jest jednak pewny, że nie sprawi to trudności.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil