Obywatelski projekt likwidujący obowiązek szczepień odrzucony

Sejm zdecydował w piątek o odrzuceniu obywatelskiego projektu, który przewiduje likwidację obowiązku szczepień ochronnych.

(YAY Foto)

Za odrzuceniem opowiedziało się 354 posłów, 10 było przeciw, 16 osób wstrzymało się od głosu.

Podczas czwartkowej wieczornej debaty głosowanie za odrzuceniem zapowiedziały kluby PiS, PO, Nowoczesna i PSL-UED. Wcześniej, także w czwartek, odrzucenie projektu zarekomendowały połączone komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny.

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, głosami sejmowej większości został kilka tygodni temu skierowany do komisji. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wyjaśniali, że klub głosował za skierowaniem projektu do komisji, bo PiS obiecało, że nie będzie odrzucało w pierwszym czytaniu projektów obywatelskich. Podnosili także, że procedowanie może być okazją do edukowania na temat zasadności szczepień. Stanowisko rządu do projektu jest negatywne.

Szczepienia obowiązkowe u dzieci i młodzieży do 19. roku życia realizowane są w Polsce według określonego kalendarza. Obowiązkowe szczepienia to m.in. przeciwko: gruźlicy, błonicy, krztuścowi, polio, odrze, śwince, różyczce, tężcowi i wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Szczepienia zalecane to m.in. te przeciwko rotawirusom. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ krap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 7 wwff

To przykre, ale do znachorów zabierają dzieci ludzie z wyższym wykształceniem.

! Odpowiedz
8 2 wektorwg

Akurat cała chucpa z antyszczepionowcami dobrze się skończyła. Gdyby zamieciono pod dywan tylko by ich to wzmocniło. A tak przy okazji odry nikt już będzie tych kretynów słuchał

! Odpowiedz
1 6 sel

Tak na prawdę nie chodzi o to żeby się nie szczepić tylko żeby mieć wpływ na to czym się szczepi , ile w tym jest trucizn i rtęci ,a nie możemy ani protestować ani żądać bezpiecznych szczepionek, odgórnie ktoś coś komuś załatwia za nasze miliardy złotych i zarabia ,a reszta płaci w podatkach a ryzykuje swoje i dzieci życie czasami bardziej niż chorując.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil