Obniżenie emerytur żołnierzy? Kancelaria zaprzecza

W ostatnich dniach pojawiły się w mediach społecznościowych informacje o tym, że trwają rozmowy o obniżeniu emerytur żołnierzom i do tego odnosił się dziś prezydent Andrzej Duda. Mówił o tym, że takie insynuacje są niegodne i haniebne - powiedział w czwartek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

(fot. Jakub Szymczuk / Kancelaria Prezydenta RP)

"Nigdy nie podpiszę ustawy o obniżeniu emerytur wojskowych, godzącej w tych, którzy służyli Rzeczypospolitej" - powiedział w czwartek podczas głównych uroczystości Święta Wojska Polskiego w Katowicach prezydent Andrzej Duda. Zaapelował też, by nie posługiwać się takimi argumentami w kampanii wyborczej.

Spychalski odnosząc się w czwartek w Polsat News do uwagi, że taka ustawa jest już złożona w Sejmie odparł, że prezydent odnosił się do "trochę innej sprawy". "W ostatnich dniach pojawiły się w mediach społecznościowych takie informacje na zasadzie przekazujemy dalej i mamy nadzieję, że tak nie jest, że trwają jakieś rozmowy, żeby obniżyć emerytury żołnierzom, którzy są na emeryturach, ale także emerytury małżonkom żołnierzy, którzy zginęli na misjach zagranicznych. I do tego faktu odnosił się pan prezydent. Mówił, że to jest niegodne i haniebne, że ktoś insynuuje takie sytuacje" - podkreślił rzecznik prezydenta.

"Po pierwsze nie są toczone takie rozmowy, po drugie takie insynuacje są haniebne i niedorzeczne, a po trzecie, gdyby nawet takie pomysły się pojawiły i one znalazły formułę uchwalonej przez parlament ustawy, pan prezydent nigdy takiej ustawy nie podpisze" - oświadczył Spychalski. 

autor: Edyta Roś

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 kosiaczkaa

U mnie w rodzinie nie ma żadnych żołnierzy, ale i tak mam nadzieję że nic z ich pieniędzmy nie zrobią bo w końcu jeśli ktoś pracował całe życie w takich warunkach to należy się jemu nagroda. U mnie to mam nadzieję że z ppk sobie zapewnię emeryturę, w końcu z obliczeń wynika że wszystko będzie ok

! Odpowiedz
0 2 carlito1

Akurat formacje broniące rząd mogą spać u nas spokojnie...

! Odpowiedz
4 5 andregru

"Nigdy nie podpiszę ustawy o obniżeniu emerytur wojskowych, godzącej w tych, którzy służyli Rzeczypospolitej" - dzięki Bogu od przeszło 70 lat nie ma w Europie wojny a my takim samym kultem otaczamy żołnierzy którzy bronili Polski w wojnach i tych którzy siedzą obecnie w koszarach i czekają na wczesne emerytury.

! Odpowiedz
3 3 madarot

Jakim cudem i jakim prawem można zabrać już nabyte prawa, mówię tu o emerytach wojskowych - jakim cudem można obniżyć emeryture z nabytymi już prawami? Rozumię, że mogą się toczyc prace nad nowymi zasadami emerytalnymi, na których to zasadach będą przechodzić żołnierze na emeryturę.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 4 karbinadel

No to o czym mówi ta ustawa, która jest złożona w Sejmie? O kto ją złożył. Bo z powyższego szumu informacyjnego dokładnie nic nie wynika

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil