Obligatariusze GetBacku spotkali się z prokuratorami

2019-07-24 17:44
publikacja
2019-07-24 17:44

We wtorek i środę prokuratorzy z Prokuratury Regionalnej w Warszawie spotkali się z obligatariuszami GetBack - poinformowała w środę PAP rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka - Konopka.

/ fot. Michał Dyjuk / FORUM

"Spotkania odbyły się dziś, a także wczoraj - to były dwa spotkania 23 i 24 lipca br. - oczywiście w zakresie kwestii związanych ze śledztwem, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie, a także z działaniami w obszarze prawa cywilnego, które podejmowane są w związku z pismami przekazywanymi przez obligatariuszy do Prokuratury Regionalnej w Warszawie" - powiedziała Zabłocka - Konopka.

Zastrzegła, że "co do przebiegu i wyników tego spotkania prokuratura nie przekazuje informacji".

Śledztwo dotyczące tzw. afery GetBack nadzoruje warszawska Prokuratura Regionalna. Zostało ono podjęte 24 kwietnia 2018 r. w ramach zespołu prokuratorów, który został powołany przez Prokuraturę Krajową po zawiadomieniach przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie GetBack. Postępowanie dotyczy wyrządzenia szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, prowadzenia ksiąg rachunkowych wbrew przepisom i podawanie nieprawdziwych informacji.

KNF zarzuciła byłemu kierownictwu spółki przeprowadzanie operacji finansowych mających na celu uniknięcie realnej wyceny posiadanych przez spółkę pakietów wierzytelności. (PAP)

Autor: Radosław Jankiewicz

rkj/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Kłopoty GetBacku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki