Obligacje 500+ mogą być atrakcyjną alternatywą

Według ekspertów nowe Rodzinne Obligacje Skarbowe, emitowane od października przez resort finansów, mogą być atrakcyjną alternatywą dla produktów obecnych już na rynku. Oprócz wysokiego oprocentowania są także bezpieczne.

Obligacje 500+ mogą być atrakcyjną alternatywą
Obligacje 500+ mogą być atrakcyjną alternatywą (fot. Piotr Mecik / FORUM)

"Od października 2016 r. oferta Ministerstwa Finansów została poszerzona o nowe obligacje przeznaczone dla beneficjentów programu Rodzina 500 plus. Produkt ten kierowany jest do osób otrzymujących świadczenie w ramach programu 500+, chcących oszczędzać na przyszłe potrzeby swoich dzieci. Mogą one nabywać obligacje do wysokości przyznanego świadczenia wychowawczego" - pisze "Gazeta Polska Codzienna".

Nowe papiery nazwane Rodzinnymi Obligacjami Skarbowymi umożliwiają regularne oszczędzanie środków otrzymanych w ramach programu, dostępne są w ciągłej sprzedaży w cyklach miesięcznych, tak jak obligacje ze standardowej oferty, a można je nabyć w oddziałach PKO Banku Polskiego, punktach obsługi klientów Domu Maklerskiego PKO BP oraz przez internet. Cena jednej Rodzinnej Obligacji Skarbowej ma wynieść 100 zł.

Eksperci uważają, że oferta Rodzinnych Obligacji Skarbowych jest bardzo atrakcyjna. Podkreślają m.in., że przynajmniej część uprawnionych będzie zainteresowana zakupem nowych obligacji, ze względu na fakt, że przygotowana oferta jest konkurencyjna wobec innych, dostępnych na rynku. Jak podkreślił ekonomista BZ WBK Piotr Bielski: "warto zachęcać Polaków do oszczędzania". (PAP)

mars/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 ~burza

Kto daje i zabiera ten w piekle się poniewiera.

! Odpowiedz
5 3 ~cv

Piszesz jak byś był niedorozwinięty umysłowo.
PiS daje 500 zł i go nie odbiera.
Powiedz mi który bank daje lepsze warunki od tych obligacji?
Jak ci nie pasuje to możesz zanieść wszystko do Getinu :)

! Odpowiedz
2 3 ~Ekonomista_Petru odpowiada ~cv

Co masz do lokat Getinu?

! Odpowiedz
0 0 ~mhm odpowiada ~cv

Niektóre banki lepsze procenty dają, np. właśnie Czarneckiego — a gwarancja BFG ma wartość niewiele mniejszą, niż gwarancja skarbu państwa jako emitenta obligacji.

Ale ogólnie tym razem się z Tobą zgadzam — oprocentowanie tych obligacji nawet w porównaniu z lokatami nie wypada tragicznie, a zaletą jest, że przez 12 lat ma się spokój i pewność, nie trzeba ciągle wyszukiwać najlepszych ofert depozytów (jak to robię ja).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 ~lolo

Realne stopy procentowe głęboko ujemne wskutek zaniżenia miary inflacji. To fatalny pomysł kupić te obligacje. Lepiej kupić coś co ma real intrinsic value..

! Odpowiedz
3 3 ~cv

Najlepiej zanieść na forex, new connect, kupić jakieś obligacje na catalysy.
Zapewniam cię będziesz bardzo bogaty.
Obligacje skarbowe są beeee bo jeszcze byś czasem mógł coś na nich zarobić.
Trzymaj się więc od nich z daleka.
Tak ci radzi dobrotliwy GS i JP - przynieś kase do nas :)

! Odpowiedz
2 8 ~Yebacsocjal

Jezeli teraz nie maja kasy na 500+ i proponują papier zamiast pieniedzy, to co bedzie za 3 lata?

! Odpowiedz
2 3 ~mhm

Wybory......które PiS być może minimalnie przegra, następcy będą zmuszeni mocno ograniczyć wydatki socjalne (np. 500✝), podnieść wiek emerytalny etc... co spowoduje bunt ludu, przedwczesne wybory, zdecydowaną wygraną PiS, zmianę konstytucji i rządy misiewiczów przez lata...

! Odpowiedz
1 2 ~edd odpowiada ~mhm

"zdecydowaną wygraną PiS"
Tylko kto będzie tym PiS-em dowodził, bo Dudę i Szydło czeka odsiadka za złamanie konstytucji (do 25lat), Kaczyńskiego w najlepszym razie za podżeganie do popełnienia przestępstwa.
Kto utrzyma PiS w ryzach gdy oni będą skazani?

! Odpowiedz
0 2 ~mhm odpowiada ~edd

Doświadczenia z przeszłości pokazują, że nic ich nie czeka. A nawet jeśli się jakieś procesy rozpoczną, to — jak pisałem — wcześniej ich następcy zostaną przez „zaciskanie pasa” znienawidzeni przez lud, więc PiS powróci i uniewinni. (Ale skądinąd Kaczyński jest cwany, w razie czego to będzie na Dudę i Szydło.)

Wygląda na to, że zasadnicze znaczenie dla przyszłego systemu władzy w Polsce będzie miała długość życia prezesa — czy zdążą wcześniej przejąć kraj w takim stopniu, system przetrwał walki frakcyjne po jego śmierci.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne