Obama: kryzys gospodarczy już za nami

2015-01-21 04:48
publikacja
2015-01-21 04:48
fot. REX / EastNews

Prezydent USA Barack Obama oświadczył, że Stany Zjednoczone mają już za sobą kryzys gospodarczy. W dorocznym orędziu o stanie państwa Obama zaproponował szeroki pakiet reform społecznych i gospodarczych.

Barack Obama zaproponował szereg zmian (fot. REX / EastNews)

W wystąpieniu przed połączonymi izbami Kongresu Barack Obama oświadczył, że ubiegły rok był dla Stanów Zjednoczonych przełomowy - gospodarka rozwija się najszybciej od lat, spada bezrobocie, miliony Amerykanów uzyskały ubezpieczenie zdrowotne. "Widmo kryzysu odeszło. Nasz kraj jest silny" - podkreślił.

ie oglądając się na fakt, że obecnie obie izby Kongresu kontrolują Republikanie, Obama przedstawił długą listę prospołecznych propozycji: dofinansowanie przedszkoli, do 7 dni płatnego zwolnienia lekarskiego, podniesienie płacy minimalnej i darmowe pierwsze dwa lata studiów na lokalnych kolegiach. Programy te mają być sfinansowane z likwidacji ulg podatkowych dla najbogatszych. "Przed nami wybór kim chcemy być przez najbliższe dziesięciolecia. Czy akceptujemy gospodarkę, w której dobrze powodzi się nielicznym, czy chcemy kraju, w którym szanse na sukces ma każdy kto podejmuje wysiłek". Obama wezwał Republikanów, by odrzucili ideologie i poszli na kompromis.


Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton / wk

Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~PalominoXIII
Pewnie , zrobiliśmy WW3 na swiecie to juz kryzys się konczy.... yeeeee happy usa :> dobre żarty...
~jan
Kryzys gospodarczy za nami, wiec robimy zwrot o 180 stopni, i stoimy we wlasciwym miejscu.co ten gosc za brednie opowiada
~Toomek
do 7 dni płatne chorobowe to ciekawe jak jest teraz 0 dni ?, a u nas pracodawca płaci 33 dni a potem ZUS.
~zielaty
może właśnie dlatego US ma tak silną gospodarkę,bo mniej socjalizmu
~mm
Tak - tam wolne jest stałe w ciagu roku - niezależnie czy chorujesz czy masz urlop wypoczynkowy czy nie. Nie ma chorobowego.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki