Obama: Jesteśmy na rozdrożu

Stany Zjednoczone wspierają Ukrainę - powiedział prezydent USA Barack Obama. W wystąpieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych amerykański przywódca potępił agresywną politykę Kremla, prowadzoną w Europie.

"Wielkie kraje nie mogą uciskać mniejszych. To prosta prawda, ale trzeba jej bronić" - powiedział Obama. "Jesteśmy na rozdrożu - między pokojem, a wojną" - dodał prezydent USA.

Jego zdaniem, zagrożeniem dla światowego bezpieczeństwa jest też Państwo Islamskie i epidemia Eboli. Prezydent wezwał też ponownie kraje świata do uczestnictwa w koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu. Obama zapowiedział utrzymywanie nacisku wojskowego na dżihadystów. Zwrócił się do tych, którzy dołączyli do dżihadystów, by zrezygnowali z działalności terrorystycznej tak szybko, jak mogą.

Wezwał też społeczności islamskie, by publicznie odrzuciły ideologię Państwa Islamskiego i Al Kaidy. Zdaniem Baracka Obamy, mamy obecnie do czynienia z bardziej ideologiczną i śmiercionośną odmianą terroryzmu. Prezydent USA zapowiedział wspieranie Irakijczyków i Syryjczyków w budowie ich państw i dozbrajanie oddziały, walczące z dżihadystami. "Stany Zjednoczone nie zrezygnują z działań, które w obecnej sytuacji trzeba podjąć, dla bezpieczeństwa przyszłych pokoleń" - zapewnił Obama.


BBCnews/IAR/dw/magos
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 ~Irol

"Wielkie kraje nie mogą uciskać mniejszych. To prosta prawda, ale trzeba jej bronić" - powiedział Obama,chyba zapomnial dodac,ze to nie dotyczy chameryki,najwiekszego terrorysty swiata!

! Odpowiedz
1 4 ~gosc

Bedziemy ciezko walczyc z problemem, ktory z takim wysilkiem sami stworzylismy. Brawo.

! Odpowiedz
5 5 ~123

co za pajac :D

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil