Obama: Jesteśmy na rozdrożu

2014-09-24 16:28
publikacja
2014-09-24 16:28
fot. Reuters / FORUM

Stany Zjednoczone wspierają Ukrainę - powiedział prezydent USA Barack Obama. W wystąpieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych amerykański przywódca potępił agresywną politykę Kremla, prowadzoną w Europie.

"Wielkie kraje nie mogą uciskać mniejszych. To prosta prawda, ale trzeba jej bronić" - powiedział Obama. "Jesteśmy na rozdrożu - między pokojem, a wojną" - dodał prezydent USA.

Jego zdaniem, zagrożeniem dla światowego bezpieczeństwa jest też Państwo Islamskie i epidemia Eboli. Prezydent wezwał też ponownie kraje świata do uczestnictwa w koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu. Obama zapowiedział utrzymywanie nacisku wojskowego na dżihadystów. Zwrócił się do tych, którzy dołączyli do dżihadystów, by zrezygnowali z działalności terrorystycznej tak szybko, jak mogą.

Wezwał też społeczności islamskie, by publicznie odrzuciły ideologię Państwa Islamskiego i Al Kaidy. Zdaniem Baracka Obamy, mamy obecnie do czynienia z bardziej ideologiczną i śmiercionośną odmianą terroryzmu. Prezydent USA zapowiedział wspieranie Irakijczyków i Syryjczyków w budowie ich państw i dozbrajanie oddziały, walczące z dżihadystami. "Stany Zjednoczone nie zrezygnują z działań, które w obecnej sytuacji trzeba podjąć, dla bezpieczeństwa przyszłych pokoleń" - zapewnił Obama.


BBCnews/IAR/dw/magos
Źródło:IAR
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Irol
"Wielkie kraje nie mogą uciskać mniejszych. To prosta prawda, ale trzeba jej bronić" - powiedział Obama,chyba zapomnial dodac,ze to nie dotyczy chameryki,najwiekszego terrorysty swiata!
~gosc
Bedziemy ciezko walczyc z problemem, ktory z takim wysilkiem sami stworzylismy. Brawo.

Powiązane: Epidemia eboli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki