REKLAMA

OPZZ Rolników chce delegalizacji Polskiego Związku Łowieckiego

2016-09-15 19:17
publikacja
2016-09-15 19:17

OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych złożył na ręce prezydenta Andrzeja Dudy wniosek o delegalizację Polskiego Związku Łowieckiego - poinformował w czwartek szef związku Sławomir Izdebski. PZŁ zapowiada pozew przeciw Izdebskiemu.

/ fot. phovoir / YAY Foto

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych zarzuca PZŁ m.in. uprawianie propagandy przeciw rolnikom ws. wypłaty należnych kwot za szkody spowodowane przez zwierzynę, sabotowanie działań państwa w zwalczaniu ASF oraz sabotowanie prób zmiany Prawa łowieckiego.

"Spotkaliśmy się z panią dyrektor odpowiedzialną za sprawy gospodarcze. Mamy zapewnione, że w najbliższym czasie otrzymamy odpowiedź od pana prezydenta" - powiedział Izdebski na konferencji przed Pałacem Prezydenckim.

W ubiegłym tygodniu - jak powiedział szef OPZZRiOR - ten sam wniosek został złożony w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zapowiedział także, że w przyszłym tygodniu ma się odbyć spotkanie w biurze szefa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i tam te same dokumenty zostaną złożone na ręce prezesa.

Izdebski powiedział, że do biura OPZZRiOR wpływają pochwały i podziękowania za podjęcie tej inicjatywy. "W ok. 60 proc. są to pochwały nie od rolników, ale od myśliwych" - podkreślił.

Przewodniczący związku apelował do myśliwych: "Nie bójcie się, nie spoczniemy. Jeżeli dzisiaj pani premier nie podejmie decyzji o delegalizacji Polskiego Związku Łowieckiego, to my jako OPZZ zbierzemy podpisy w całej Polsce, wystąpimy do sądu o delegalizację".

"Rolniczy OPZZ i rolnicy na pewno nie ustąpią. Chciałbym dobitnie podkreślić, że nie chodzi o rozbicie PZŁ, o rozbicie kół łowieckich. My stajemy w obronie myśliwych." - podkreślił.

Izdebski zapowiedział, że w zamian za PZŁ związek zaproponuje powołanie Narodowej Rady Łowieckiej. Jak tłumaczył, miałaby ona powstać na fundamencie ustawy i podlegać bezpośrednio premierowi.

Polski Związek Łowiectwa uważa, że działania pana Izdebskiego są poniżej krytyki i nie są poparte żadnymi faktami" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa PZŁ Diana Piotrowska. W imieniu PZŁ Piotrowska zapowiedziała, że sprawa zostanie skierowana do sądu i Związek będzie dochodził swoich praw za naruszenie jego dobrego imienia.

W tym momencie prawnik opracowuje pozew przeciwko panu Izdebskiemu" - podkreśliła.

Piotrowska dodała, że w historii Polski nie było takiej sytuacji, żeby organizacja rolnicza w ten sposób terroryzowała zupełnie niezależne zrzeszenie, które działa na mocy ustawy. (PAP)

mmu/ kfk/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~antykod
Co jest na moim terenie powinienem mieć prawo odstrzelić (np. ptaka załatwiającego się na dach). Jeśli nie, niech PAŃSTWO sprząta i płaci odszkodowania.
PRECZ Z KOMUNĄ.
~endi
A skąd ptak ma wiedzieć że nie wolno mu się załatwiać na twój dach ? no i z jakiego tytułu miałoby być to odszkodowanie ?
~endi
Bardzo dobry pomysł , dodatkowo domagam się pełnego , powszechnego uwłaszczenia WSZYSTKICH Polaków lasami państwowymi oraz ziemią z Agencji Rolnej Skarbu Państwa , a jest tego bardzo dużo bo 1/4 kraju to lasy , wyjdzie majątek o wartości około 200 000 zł na osobę
~Wit
Świetny pomysł i trzymam kciuki za jego realizacje. Jeszcze dobrze by było zlikwidować Min. ochrony środowiska i zastąpić je mądrą instytucją pro ekologiczną. Nie chcemy politycznych leśnych zabójców z flintami ale ludzi wiedzy i troski o polski skab jakim jest polska przyroda.
~sal
PZŁ - leśne dziadki na zasiadce ?

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki