OLX ostrzega przed wyłudzeniami danych do kont bankowych

W związku ze wzmożonymi zakupami z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka zespół serwisu ogłoszeniowego OLX ostrzega użytkowników przed oszustami polującymi na nieuważnych kupujących. Zwiększoną czujność powinny wzbudzić m.in. propozycje opłacenia kuriera za pomocą wskazanego linku.

(OLX.pl)

Lista podejrzanych praktyk sprzedających, na które warto uważać w ferworze zakupów, jest dłuższa. Jak podają pracownicy OLX, zwiększone ryzyko pojawia się przy zamawianiu przedmiotów od użytkowników, których konta założono ledwie kilka dni wcześniej. Konta z długą historią niestety również nie zawsze są w pełni bezpieczne - częstą praktyką stosowaną przez oszustów jest wystawianie przedmiotów oddawanych za darmo, przy czym jedyny koszt po stronie kupującego stanowi opłacenie kuriera. Szczególną ostrożność powinny wzbudzić sytuacje, gdy oferujący produkt prosi o uiszczenie opłaty za pomocą gotowego linku do płatności. "Prawie na pewno jest to wyłudzenie twoich danych logowania do konta bankowego" - grzmią przedstawiciele serwisu.

Jako najrozsądniejszą opcję odbioru towaru, o ile taka jest możliwa, autorzy ostrzeżenia wskazują odbiór osobisty. Gdy ten nie wchodzi w grę, najrozsądniejszym rozwiązaniem ich zdaniem będzie przesyłka za pobraniem z możliwością sprawdzenia zawartości. "Nie wpłacaj z tego tytułu zaliczek" - uczula użytkowników serwisu zespół OLX.

MW

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 antek10

A w RODO co własnie weszło nakazali klikać w otrzymane maile potwierdzające swoje dane osobowe. Cyrk.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne