OLT Express zamyka nierentowne połączenia


Przewoźnik, który zadebiutował w zeszłym roku na polskim rynku lotniczym, poinformował, że zamknie aż 6 nierentownych połączeń.

Trasy, które zostaną objęte redukcją, to: Gdańsk - Łódź - Gdańsk, Gdańsk - Poznań - Gdańsk, Kraków - Poznań - Kraków, Katowice - Poznań - Katowice i Bydgoszcz - Kraków - Bydgoszcz. W siatce połączeń od 11 sierpnia zostaną tylko połączenia z Warszawy do Gdańska, Rzeszowa, Szczecina i Wrocławia, a także z Gdańska do Katowic, Krakowa i Wrocławia.

Na początku tygodnia wobec przewoźnika, który należy do funduszu Amber Gold, śledztwo wszczął Urząd Lotnictwa Cywilnego. Powodem jest to, że przewoźnik nie złożył w terminie sprawozdania finansowego w terminie. Termin złożenia upłynął pod koniec czerwca, a przewoźnik przesłał do urzędu tylko sprawozdanie cząstkowe. Do końca lipca linia lotnicza OLT Express ma czas na przedstawienie Urzędowi Lotnictwa Cywilnego zatwierdzonego przez biegłego rewidenta sprawozdania finansowego za ubiegły roku.

OLT Express poinformował także o tym, że rezygnuje z samolotów ATR i będzie latał wyłącznie na Boeingach. Ponadto dotychczasowy inwestor- spółka Amber Gold, która zainwestowała 63 mln dolarów szuka partnerów, którzy odkupią od niej część udziałów OLT Express

Ponadto firma chce zrezygnować z serwowania posiłków na pokładach swoich samolotów. Planuje także częściowe zwolnienia załogi.
W przypadku, gdy przewoźnik nie przedstawi w terminie wymaganego dokumentu, ULC może np.: zawiesić firmie koncesję na prowadzenie działalności lub całkowicie ją cofnąć.

/ sk
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~kazach

Jakich Boeingach? Mają tylko Airbusy :D

! Odpowiedz
0 0 ~złoty burszyn

miłe złego początki ...

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 182,43 zł VII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil