OC nieco inaczej

Zgodnie z proponowanym rozwiązaniem zaczną być honorowane komputerowe wydruki potwierdzające dokonanie opłacenia składki za ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej.

Obecnie nie są one zgodne z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu ministra finansów w sprawie rodzaju i zakresu dokumentu potwierdzającego spełnienie obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego. W efekcie policjant dokonujący kontroli drogowej ma prawo nakazać odholowanie na wyznaczony parking samochodu kierowcy, który legitymuje się tego rodzaju wydrukiem.

Zmiany mają objąć także terminy, w jakich należy powiadomić ubezpieczyciela o wypowiedzeniu umowy OC oraz samo wypowiedzenie umowy OC i zawarcie umowy z innym ubezpieczycielem. Celem jest zapobieżenie sytuacji, w której kierowca odkupujący samochód zawiera niepotrzebnie drugą umowę i musi płacić podwójną składkę ubezpieczenia.

Plany dotyczą też innego uregulowania kontroli zawarcia umowy komunikacyjnego OC oraz dochodzenia odszkodowań w razie wypadku za granicą.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać najprawdopodobniej dopiero od przyszłego roku. Prace nad projektem nadal trwają, a muszą go jeszcze zatwierdzić minister finansów i Rada Ministrów.

Autor: (mp)
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne