OBW: SLD/UP prowadzi z poparciem 48%

Koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy prowadzi w najnowszym sondażu Ośrodka Badań Wyborczych z poparciem 48% ankietowanych, czyli o 3 pp więcej niż na początku sierpnia.

Kolejne miejsca zajmują: Platforma Obywatelska z poparciem 12% potencjalnych wyborców (spadek o 2 pp), Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem 11% (bez zmian) oraz Prawo i Sprawiedliwość z poparciem 9% (spadek o 2pp).

Akcja Wyborcza Solidarność Prawicy z poparciem 6% wyborców (spadek o 1 pp) i Unia Wolności z poparciem 4% (bez zmian) nie weszłyby do Sejmu. Poza Sejmem znalazłaby się także Samoobrona z poparciem 4% (bez zmian), oraz Liga Rodzin Polskich, dla której poparcie wzrosło o 2pp do 3%, i Alternatywa, z poparciem 2% (wzrost o 1pp).

Po przeliczeniu głosów na mandaty, koalicja SLD/UP miałaby w Sejmie bezwzględną większość 271 posłów. Drugą co do wielkości reprezentację miałaby PO (70 mandatów), a kolejne miejsca zajęliby PSL (62) i PiS (55). W Sejmie znalazłoby się także dwóch przedstawicieli Mniejszości Niemieckiej. W Senacie koalicja SLD/UP może mieć 69 przedstawicieli, blok Senat 2001 - 23, PSL - 7, a MN - jednego. kp,bb

Źródło: Polski IntelliNews

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj