O. Rydzyk: W spisku na Wielgusa brali udział duchowni, Polską rządzi Soros

Tygodnik " Wprost" ujawnia kolejne fragmenty wykładów ojca Tadeusza Rydzyka. Redemptorysta miał w nich stwierdzić między innymi, że Stanisława Wielgusa "zabili" duchowni i świeccy, krytykował biskupów i mówił, że Polską rządzi amerykański biznesmen żydowskiego pochodzenia George Soros - czytamy na stronach "Wprost".

Tygodnik komentuje, że - jak wynika z treści wykładów - ojciec Tadeusz Rydzyk coraz odważniej odcina się od hierarchii kościelnej w Polsce.

Wypowiadając się na temat arcybiskupa Stanisława Wielgusa, ojciec Tadeusz Rydzyk stwierdził, że w spisku wymierzonym w arcybiskupa Wielgusa brali udział duchowni. Przy okazji wyjawia jednak, że w prywatnej rozmowie abp Wielgus przyznał mu się do podpisania dokumentu o współpracy z bezpieką.

W swoich wykładach dyrektor Radia Maryja powiedział też, że w Polsce rządzi Amerykanin żydowskiego pochodzenia George Soros. "Wprost" cytuje: "Jak tak patrzę: pan prezydent, kto, jacy doradcy. Premier. Ta partia, ta partia. Wszyscy to Sorosa! W Polsce ładnie nazwano to fundacją Batorego. Tak patriotycznie, historycznie, po polsku: Batory. Tak jak wódka Chopin".

Według "Wprost" ojciec Tadeusz Rydzyk miał też się odnieść do jednej ze zorganizowanych przez Radio Maryja demonstracji. "Jak te kobiety rzucały się na mnie! Odpychałem je, mówiłem: nie tutaj, nie teraz! A one: Proszę ojca!. Jedna szła ze mną i szło pełno tych mikrusów." Szczegóły w internetowym wydaniu tygodnika "Wprost".
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~pc

a dlaczego bardzo wielu żydów ukrywa się pod typowo polskimi nazwiskami i dlaczego ukrywają swoje korzenie (wiem, że zadając takie pytanie już narażam się na posądzenie o antysemityzm), ale mnie to zwisa i powiewa - po prostu mam znajomych Żydów, lubie muzykę żydowską, ale szubrawcow nienawidzę bez względu na pochodzenie).
Tylko na tym forum spotykam się z opiniami, że wszyscy mogą być szubrawcami tylko nie Żydzi..........

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~sum

PARCHY(żydzi) prawie wszystko opanowali.Wszędzie mają swoich.Ale niech nie zapominają co na nich ciąży.

! Odpowiedz
0 0 ~real

dlaczego antypolonizm jest O.K. a antysemityzm - be be ?

! Odpowiedz
0 0 ~szafir

Jeszcze trochę a sekta Rydzyka zacznie wrogo sie wyrażać o Janie Pawle II, a mochery pobiegną za swoim guru jak cielęta!!!!Boże widzisz i nie grzmisz...

! Odpowiedz
0 0 ~opat

Nie zydzi tylko cyklisci. Oni sa najgorsi ;)

! Odpowiedz
0 0 ~lon

Loża Masońska .

! Odpowiedz
0 0 ~graficzka

Soros pochodzi z Węgier.. reszta sie zgadza.....

! Odpowiedz
0 0 ~pan Żyd

Wszyscy wiedzą że Żydzi rządzą i to nie tylko w polsce

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 1,4% XI 2019

Znajdź profil