Nowy szlak migrantów z Afryki Północnej do Europy? "Musimy być czujni"

Możliwe, że pojawił się nowy szlak migrantów z Afryki Północnej do Europy - informuje w czwartek agencja AP, powołując się na władze w Portugalii. Dzień wcześniej do południowych wybrzeży tego kraju drewnianą łodzią przypłynęło ośmiu mężczyzn z Maroka.

(fot. Julien Mattia/Wostok Press / MAXPPP)

Jak podaje Associated Press, migranci mówią, że spędzili na morzu pięć dni i przebyli ok. 700 km. Mężczyźni, którzy mają od 16 do 26 lat, dotarli do Monte Gardo, miasta w regionie Algarve, położonego w pobliżu granicy z Hiszpanią.

Władze twierdzą, że migranci nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Ich łódź, była "rozklekotana", ale wyposażona w system nawigacji satelitarnej i dwa silniki zaburtowe. Portugalska policja w czwartek poinformowała, że będą mogli pozostać w kraju.

"Musimy być czujni" - powiedział szef sztabu generalnego sił zbrojnych Portugalii admirał Antonio Ribeiro i podkreślił, że to, czy migranci z Afryki udadzą się do Hiszpanii, czy do Algarve, "jest tylko kwestią wyboru".

W ostatnich latach setki tysięcy migrantów z Afryki przepłynęły Morze Śródziemne, żeby dostać się na południe Europy, ale do tej pory ich szlak nie prowadził przez Portugalię. Kraj ten przyjął za to wielu migrantów uratowanych na morzu - pisze agencja AP. (PAP)

kib/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 21 pc1974

z tymi murzynami przypłynęła do Europy gorączka afrykańska, aids i mase chorów tropikalnych na które europejczycy padają jak muchy. Portugalia jest żałosna w swojej głupocie. Jak im tam zrobią plaże w Riminii albo sylwester w Kolonii to sie nauczą. Jak tam wjedzie milion czarnych niepracujących po eurosocjal to im sie odechce jak Lizbona bedzie czarna. Teraz jest jakiś cyrk, Europa w ogólne jakby nie miała granic, każdy se tu włazi jak chce i kiedy chce i dostaje hajs za nic nie robienie. Żenada !!!! Państwa z granicami nie istnieją. DNO !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 35 karbinadel

Kilka spektakularnych transmisji z deportacji "uchodźców" do krajów, z których przybyli - i problem się sam rozwiąże

! Odpowiedz
1 58 a-zet

"Portugalska policja w czwartek poinformowała, że będą mogli pozostać w kraju."

Jak Portugalię na to stać to Portugalii sprawa. Tylko niech za miesiąc nie jęczą o solidarnej relokacji.

! Odpowiedz
5 42 newcommer

Dla nich to życie w dobrobycie, kaska kobiety itd. Polacy za komuny nie mieli tak dobrze jak uciekali na volksdeutsch'a.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil