Nowy szef Prokuratury Apelacyjnej przyczynił się do zwolnienia Edwarda Mazura?

2008-01-20 15:58
publikacja
2008-01-20 15:58
Nowy szef Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Bogusław Michalski przyczynił się do zwolnienia z aresztu Edwarda Mazura - twierdzi "Newsweek". Podczas narady prokuratorów, która odbyła się w 2002 roku, Michalski miał przekonać ówczesnego prokuratora krajowego Karola Napierskiego, że dowody przeciw Mazurowi są słabe, a w śledztwie popełniono błędy.

Dziennikarze tygodnika dotarli do dokumentów z umorzonego śledztwa, z których wynika, że opinia prokuratora Michalskiego zdecydowała o zwolnieniu Edwarda Mazura z aresztu. Dzięki temu polonijny gangster podejrzewany o zlecenie zabójstwa generała Marka Papały mógł spokojnie wyjechać za granicę. Mimo starań polskiej prokuratury Stany Zjednoczone odmówiły w ubiegłym roku ekstradycji Mazura.

"Newsweek" twierdzi również, że minister Zbigniew Ćwiąkalski znał negatywną opinię śląskiej prokuratury na temat Bogdana Michalskiego zanim mianował go szefem warszawskiej prokuratury apelacyjnej. Prokuratorzy z Katowic, którym nie udało się zatrzymać Mazura w więzieniu zarzucają Michalskiemu "formułowanie rażąco błędnych ocen materiału dowodowego a w konsekwencji doprowadzenie do błędnych decyzji procesowych, które wyrządziły realne i być może nieodwracalne szkody w śledztwie".

Więcej na temat kontrowersyjnej nominacji ministra Ćwiąkalskiego pisze na swojej stronie internetowej "Newsweek".

"Newsweek"/IAR/jp/mitro/
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
targel
A dlaczego nie miał go zwolnić?
~Adam
To bardzo dobre pytanie! Można je zadać też w inny sposób: co (kto) go skłoniło do namawiana do zwolnienia inkryminowanego Edwarda M.? Oba pytania - i Twoje i moje mają tę samą naturę. Są (moim zdaniem) pytaniami retorycznymi. Jeden już się domyśla, drugi boi się lub po prostu nie chce ryzykować domyślania się. To bardzo dobre pytanie! Można je zadać też w inny sposób: co (kto) go skłoniło do namawiana do zwolnienia inkryminowanego Edwarda M.? Oba pytania - i Twoje i moje mają tę samą naturę. Są (moim zdaniem) pytaniami retorycznymi. Jeden już się domyśla, drugi boi się lub po prostu nie chce ryzykować domyślania się. Wybór należy do Ciebie.
~targel odpowiada ~Adam
Dowody. Tylko dowody się liczą nie jakiekolwiek spekulacje
~Adam
Nic, co się dzieje z tzw. drużyną Tuska mnie już nie zdziwi. Byli agenci SB, WSI, skompromitowani prokuratorzy, obrońcy ludzi podejrzewanych o kierowanie mafiami, itd., itp. Im dalej jesteśmy od wyborów 21 października, tym tzw. ludzie z miasta, szemrani 'biznesmeni' i wszelakiej maści przestępcy mają się coraz Nic, co się dzieje z tzw. drużyną Tuska mnie już nie zdziwi. Byli agenci SB, WSI, skompromitowani prokuratorzy, obrońcy ludzi podejrzewanych o kierowanie mafiami, itd., itp. Im dalej jesteśmy od wyborów 21 października, tym tzw. ludzie z miasta, szemrani 'biznesmeni' i wszelakiej maści przestępcy mają się coraz lepiej. Ciekaw jestem, czy i kiedy te obserwacje przebiją do świadomości ogłupionej przez nachalną propagandę poprawności politycznej tej części elektoratu, która dała złapać się w sieć.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki