Nowy sondaż prezydencki. Trzaskowski przed Dudą

2020-07-03 17:50
publikacja
2020-07-03 17:50
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na 47 proc. głosów poparcia w drugiej turze wyborów, a Andrzej Duda - na 46 proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.

"W drugiej turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski mógłby liczyć na 47 procent głosów wyborców, a Andrzej Duda - na 46 procent. Topnieje liczba niezdecydowanych wyborców i wygląda na to, że dzieje się to na korzyść kandydata Koalicji Obywatelskiej" - podano na stronach "Faktów" TVN i TVN24.

Pracownia Kantar zadała respondentom pytanie: "Na którego z kandydatów zagłosuje Pan(i) w II turze wyborów prezydenckich?". Otrzymany wynik przewiduje, że wybory wygrałby Rafał Trzaskowski z wynikiem 47 proc. poparcia. "To o 2,3 punktu procentowego więcej niż w analogicznym sondażu Kantar zrealizowanym tuż po pierwszej turze wyborów" - podaje portal.

Andrzej Duda otrzymał 46 proc. głosów wyborczych - 0,6 proc. więcej niż w poprzednim sondażu. 7 proc. ankietowanych odpowiedziało, że nie wie na kogo zagłosuje - mniej o 2,9 proc. niż w ostatnim badaniu.

Sondaż telefoniczny dla "Faktów" TVN i TVN24 został zrealizowany przez Kantar w dniach 2-3 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 pełnoletnich osób. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

krz/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (96)

dodaj komentarz
jacyna2017
Naganianie elektoratu anty-PiS trwa przy wsparciu 'niezależnych' mediów!? Nieważne, że pan T rządzi lata w najbogatszym mieście i nic biedakowi się nie udało. Jeśli nawet ponoć światły elektorat da się na to nabrać, sam będzie winny przekrętów - naiwniaków nikt nie szanuje, a chętnie Naganianie elektoratu anty-PiS trwa przy wsparciu 'niezależnych' mediów!? Nieważne, że pan T rządzi lata w najbogatszym mieście i nic biedakowi się nie udało. Jeśli nawet ponoć światły elektorat da się na to nabrać, sam będzie winny przekrętów - naiwniaków nikt nie szanuje, a chętnie wykorzysta!
marszalek2020
Polska stoi przed dużą szansą skoku jakości życia i spłaty 1000 miliardów długu, zaciągniętych przez poprzednie rządy, dzięki odszkodowaniom za II Wojnę Światową.
To jest główna stawka tych wyborów liczona w tysiącach miliardów, przy których to co dostaliśmy z Unii to mała część.
Pisałem o tym niżej.
Polska stoi przed dużą szansą skoku jakości życia i spłaty 1000 miliardów długu, zaciągniętych przez poprzednie rządy, dzięki odszkodowaniom za II Wojnę Światową.
To jest główna stawka tych wyborów liczona w tysiącach miliardów, przy których to co dostaliśmy z Unii to mała część.
Pisałem o tym niżej.
Niemcy forsują Trzaskowskiego i PO z wiadomych powodów. To będzie ich człowiek w Polsce który będzie bruździł w czasie walki o te pieniądze.
tomsonson
ja mam w d te lotnisko-wazniejsze jest dla mnie to ze przy czterokrotnie nizszych zarobkach niz na zachodzie mam drozsze bilety lotnicze z wawy niz np z berlina, brukseli czy mediolanu. Jako osoba pracujaca z roku na rok pracuję coraz więcej ale przy okazji mam coraz wyzsze daniny i wszystko jest coraz drozsze i drozsze-wiec przy ja mam w d te lotnisko-wazniejsze jest dla mnie to ze przy czterokrotnie nizszych zarobkach niz na zachodzie mam drozsze bilety lotnicze z wawy niz np z berlina, brukseli czy mediolanu. Jako osoba pracujaca z roku na rok pracuję coraz więcej ale przy okazji mam coraz wyzsze daniny i wszystko jest coraz drozsze i drozsze-wiec przy wiekszym nakladzie pracy mam coraz mniej to chyba coś jest nie tak. Wykonuję jeden z bardziej opłacalnych zawodów na świecie i przy pracy 10h dziennie 6 dni w tygodniu mogłbym sobie pozwolić w normalnym kraju na jakiś mniejszy jacht, jakąś nieruchomość na południu i drugą w kraju. Tymczasem w PL mieszkam jeszcze z rodzicami. Jak wygra duda to niestety ale będę musiał wyemigrować-ale spokojnie medycy ze wschodu wypełnią tą lukę. PS nie ogarniam zaszłości wojennych-gdyby ktoś jeszcze miał wątpliwości mamy XXI wiek, praktycznie nie ma granic i nie ma znaczenia czy jesteś ruskiem,niemcem czy kazachem. Ważne jest czy godnie żyjesz i nie jesteś okradany przez państwo. Ja się np nie godze żeby moje podatki czy inne skłądki szły na 500plus a wiec na jakies misie i grzechotki albo na telewizję za ktora w sumie place 2 razy a i tak jej nie ogladam albo na zus z którego nic nie mam, ktory ma monopol i ma jakies chore zasady które w normalnym konkurencyjnym rynku nie mialyby racji bytu
grzegorzkubik
Ja też widzę sporo tych powykrzywianych twarzy Dudy w internecie i te oskarżenia z Faktu. Dziwie się Biedroniowi niby lewica, stracił poparcie i nadal podstawia się Platformie. Kamysz też choć w wielu regionach Polski działacze PSL-u chcą poprzeć Dudę. Hołownia - spalony na starcie. Liczę tu na poparcie od fanów Konfederacji Ja też widzę sporo tych powykrzywianych twarzy Dudy w internecie i te oskarżenia z Faktu. Dziwie się Biedroniowi niby lewica, stracił poparcie i nadal podstawia się Platformie. Kamysz też choć w wielu regionach Polski działacze PSL-u chcą poprzeć Dudę. Hołownia - spalony na starcie. Liczę tu na poparcie od fanów Konfederacji dla Dudy i tych ludzi, których teraz przekona Duda.
jes
Chodzi plotka, że Jarosław jest niezadowolony z pracy trolli.

grzesiu, blady strach
grzegorzkubik
To nie jest nowy sondaż. Obecne podają dokładny rozkład elektoratu co do procenta bez głosów niezdecydowanych. Duda wygrywa. Fakt faktem ciągle trudno zrozumieć skąd tyle mamy w Polsce elektoratu oszusta Trzaskowskiego.
mknowak
Panie Grzegorzy proszę mi przypomnieć kto obiecywał kwotę wolną od podatku 8000 zł ?
Kto obiecywał uproszczenie podatków ?
talmud
niestety żaden wybor nie jest dobry jak to w "tu spocznij".....kwestia geopolityki stawiać na chiny & unie europejska czy na upadającego bankruta & byc koniem trojańskim w unii.....ekonomia to podstawa bogactwa społeczeństwa - tzw "bezpieczeństwo" to jest poświęcenie w kogos innego rozgrywce.....
jes
Nie tak jak w Rosji - 78% za carem. Oczywiście w "uczciwym" głosowaniu.
track
Wybór jest prosty, albo głosujesz nad umocnieniem wpływów sojuszu niemiecko-rosyjskiego w Polsce albo większej obecności amerykanów jako przeciwwaga dla tego sojuszu. Wszystkie inne tematy są poboczne.

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki