Nowy proces byłego szefa Art-B

W warszawskim sądzie jest już akt oskarżenia w sprawie Bogusława B., bohatera afery Art-B. Prokuratura oskarżyła go o wypranie 2,7 mln euro pochodzących z tzw. przekrętu na prezesa.

To będzie kolejny proces karny współzałożyciela Art-B. 15 lat temu B. został skazany na więzienie za słynny oscylator z lat 90., na którym polski system bankowy stracił 400 mln zł. Teraz toczy się proces za piramidę finansową, na której klienci stracili ok. 30 mln zł - informuje "Gazeta Wyborcza".

Najnowsza sprawa ma wymiar międzynarodowy. Ofiarą jest spółka giganta lotniczo-kosmicznego. Gazeta opisuje szczegółowo cały mechanizm przekrętu na podstawie akt i oskarżenia prokuratury. (PAP)

sto/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~emeryt

Patrzcie jakie pracowite,juz 20 lat pracuja bez pozytywnego wyniku ,a odgrazaja sie ,ze beda pracowac dalej.Przypomina to trche zalecanki eunucha;wprawdzie jestem eunuch,ale za to bardzo pracowity.A tak na powaznie rodzi sie pytanie:czy jest ktos,kto moze pogonic halastre(nie mylic z palestra)?czy komus jeszcze zalezy,zeby bylo choc troche lepiej?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~Poseł_z_polski

Dajcie sobie już spokój z tymi aferami Art-B. Przecież to było 20 lat temu. Weźcie się za sądownictwo bo ty chyba leży problem związany z Art-B. Nie jeden sędzina przyjął pewnie łapówę aby rozmydlić i utrudniać w wyjaśnieniu sprawy.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,5% X 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil