REKLAMA

Nowy doradca Trumpa: Chiny zasłużyły na cła

2018-03-14 22:38
publikacja
2018-03-14 22:38

Mianowany przez Donalda Trumpa nowy doradca prezydenta USA ds. ekonomicznych Larry Kudlow powiedział w środę, że Chiny zasłużyły na ostrą odpowiedź Ameryki, a zatem na cła na ich towary eksportowe. Reuters przypomina, że wcześniej był on przeciwny taryfom.

/ fot. Brendan McDermid / Reuters

"Chiny od dawna grały niezgodnie z przepisami. Jako ktoś, kto nie lubi taryf, muszę jednak powiedzieć, że Chiny zasłużyły na ostrą odpowiedź" - oznajmił Kudlow.

Dodał, że liczy na to, iż jakaś koalicja państw mogłaby w kwestiach handlowych podjąć wspólne działania przeciw Pekinowi.

Podkreślił jednak, że cieszy się, iż pewne kraje są wyjęte z polityki ceł odwetowych. Powiedział też, że nie sądzi, aby taryfy celne zaszkodziły amerykańskiej gospodarce.

Reuters pisze, że Kudlow był jak dotąd zdecydowanym przeciwnikiem "dywanowego (nalotu) celnego" na inne kraje.

Kudlow zastąpi Gary'ego Cohna, który odszedł po ogłoszeniu programu ceł na import stali i aluminium.

Kudlow mówił wcześniej, że jest zwolennikiem wolnego handlu i przeciwnikiem taryf celnych, lecz "zgadza się z polityką" Trumpa.

W środę prezydent powiedział, że zdołał przekonać Kudlowa, że taryfy mogą być użytecznym instrumentem podczas negocjacji handlowych. (PAP)

fit/ mc/ mj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
maxdaddy75
Ci wszyscy doradcy i Trump to performerzy... za nimi jest prawdziwa władza a tej przeszkadza że Chiny odchodzą od dolara. Nie bedzie już potrzeby utrzymywania rezerw w amerykańskich obligacjach skarbowych a nimi finansowane są konfliktu i utrzymanie status quo USA jako mocarstwa. Upadną w ciągu 10 lat...
and00
Chiny zasłużyły na cła, ale 20 lat temu.
Teraz już za późno.
wektorwg
https://www.youtube.com/watch?v=wcw6kcknllY
Co z tym tortem?

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki