Nowy SUV Hyundaia

Wiosną przyszłego roku Hyundai wprowadzi do sprzedaży nowy samochód rekreacyjno-terenowy SUV-a – model ix55. Zaprezentowany podczas tegorocznego salonu samochodowego w Paryżu ix55 jest większy od oferowanych już SUV-ów Tucson i Santa Fe. Zbudowany w oparciu o dostępny w Ameryce Północnej model Veracruz, nowy Hyundai został poddany gruntownym modyfikacjom, przygotowującym go do wejścia na europejski rynek.Autem może podróżować siedem osób. Dwa fotele z ostatniego rzędu dają się złożyć, w efekcie czego bagażnik ma pojemność 598 l. Jeśli złoży się fotele drugiego rzędu objętość przestrzeni bagażowej wzrasta do 1 746 l.

Samochód będzie napędzany turbodoładowanym, 3-litrowym silnikiem wysokoprężnym V6 o mocy 240 KM, połączonym z 6-biegową przekładnią automatyczną z opcją manualnej zmiany przełożeń. Zarówno jednostka napędowa, jak i skrzynia biegów to pierwsze tego typu konstrukcje zastosowane w samochodzie marki Hyundai.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje 10,4 sekundy, a ograniczona elektronicznie prędkość maksymalna wynosi 200 km/h. Średnie zużycie paliwa wynosi 9,4 l/100 km. Napęd przekazywany jest na cztery koła.

Standardowe wyposażenie obejmować ma m.in. 6 poduszek powietrznych z kurtynami powietrznymi dla wszystkich trzech rzędów siedzeń, układ stabilizacji toru jazdy ESP, elektryczną regulację fotela kierowcy, radioodtwarzacz MP3, komputer pokładowy, tempomat i dwustrefową klimatyzację automatyczna.

(mp)
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil