REKLAMA

"Nowy Polski Ład". Prezydent rozmawiał z premierem o założeniach programu

2021-02-22 16:15
publikacja
2021-02-22 16:15
Kancelaria Premiera RP

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim o założeniach programu "Nowy Ład" - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej. Podczas spotkania prezydent zadeklarował m.in. wsparcie przy tworzeniu programu odbudowy gospodarki po obostrzeniach.

O spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim dotyczącym "Nowego Polskiego Ładu" poinformowała w poniedziałek przed południem PAP.

Jak przekazała Kancelaria Prezydenta na stronie internetowej, "prezydent Andrzej Duda zaprosił premiera Mateusza Morawieckiego do Pałacu Prezydenckiego, aby zapoznać się z propozycjami założeń rządowego programu +Nowy Ład+, który zawiera plany inwestycyjne oraz propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego na czas po pandemii".

"Priorytetem dla prezydenta Andrzeja Dudy jest walka z wciąż trwającą pandemią i skuteczne przeprowadzenie Narodowego Programu Szczepień, niemniej równie pilnej uwagi wymagają społeczne i gospodarcze skutki lockdownu" - podkreślono. "Dlatego prezydent chce wesprzeć rząd przy tworzeniu programu jak najszybszej odbudowy gospodarki po wielomiesięcznych obostrzeniach. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy w tym zakresie ośrodka prezydenckiego z rządem" - czytamy na stronie internetowej Kancelarii.

Zaznaczono, że prezydent podczas spotkania zwracał uwagę na to, że "w centrum zmian wyznaczonych przez nowy plan inwestycyjny musi znaleźć się obywatel, który otrzyma wsparcie i wymierne zyski, dzięki dalszym głębokim reformom państwa". "Dlatego sposobem na szybki powrót polskiej gospodarki na ścieżkę wzrostu jest wprowadzenie kompleksowych zmian, które obejmą nowe zasady rozwoju gospodarki i finansów publicznych. Zapewnią ulgi dla przedsiębiorców, wskażą rozwiązanie dla problemów ochrony zdrowia, pozwolą na utrzymanie niskiego bezrobocia, zapewnią wsparcie rodziny i podreperowanie jej budżetu oraz zagwarantują dalszą digitalizację usług publicznych" - podkreślono.

Ponadto KPRP przekazała, że "Program Nowy Ład dotyczyć będzie także mieszkań, edukacji, młodych, seniorów, rolnictwa, klimatu, energetyki czy kultury". "Ma zawierać m.in. szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. W ocenie Prezydenta program, będący silnym impulsem napędzającym gospodarkę, ma być też sygnałem dla inwestorów, że warto w Polsce rozwijać biznes" - czytamy.

Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego program "Nowy Polski Ład" będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. W ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych - mówił w styczniu Morawiecki.

W ramach Nowego Ładu - zapowiadał w lutym szef rządu - zostanie zaprezentowana "atrakcyjna oferta dla inwestorów po to, żeby polska gospodarka była jak najlepiej przygotowana do nowej rzeczywistości gospodarczej". "Po pandemii ludzie będą inaczej podchodzić do kontaktów biznesowych, handlu i produkcji. Będziemy gotowi wykorzystać tę wielką szansę" - zadeklarował Morawiecki.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin informował na początku lutego, że "Nowy Polski Ład" ma zostać zaprezentowany na przełomie lutego i marca. (PAP)

ipa/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (8)

dodaj komentarz
siema123
Może jakąś nową fraszkę usłyszymy.
lipsk
No ta nazwa to kojarzy mi się z nowy ład-nowa cena. Pewnie wyższa na wszystko co pragnę zauważyć się rządowi opłaca bo od wyższych cen to i podatki automatem wpłyną wyższe. Ale ,ale tym razem to może już się nie udać .Gierek w swej świetności błyszczał w planowaniu ale koniec był marny.
tak_sobie_pisze
jako wyborca PIS od zawsze tym razem powiem tak: ***** ***!!!
pstrzezek
Po co Nowy Bezład skoro stary jest? Całe wakacje się brędzlowali kto będzie miał jaki stołek zamiast przygotować ludzi i służby do tego co mamy teraz. Mateusz sam wypędział seniorów do urn (niektórych dosłownie) A teraz więlkie hasła bo widzą co się dzieje z sądażami. KONIEC tej porażki będzie Po co Nowy Bezład skoro stary jest? Całe wakacje się brędzlowali kto będzie miał jaki stołek zamiast przygotować ludzi i służby do tego co mamy teraz. Mateusz sam wypędział seniorów do urn (niektórych dosłownie) A teraz więlkie hasła bo widzą co się dzieje z sądażami. KONIEC tej porażki będzie spektakularny
harrytracz
"ma być też sygnałem dla inwestorów, że warto w Polsce rozwijać biznes"
buahahahahahahahaha
Restauratorzy? Stoki? Hotele? Branża weselna i eventowa?
pstrzezek
Branża respiratorów, maseczek oraz prywatnie zamiawianych szczepionek (poza limitami KE). "Biznesmeni" aż zacierają ręce
slawekqs
Bylo tyle czasu ma reformy nic niezrobili a teraz jakos bardzo dziwne nazywy wprowadzą niech sobie morwvitz robi nowy lad u siebie w domu bo on już pokazał się wbk jal to ekonomista i wizjoner pinokio ma krótszy nos niż on i dlugopis
wrecker
Kaczor napisze program, vateusz dorzuci kilka podatków przy okazji, długopis podpisze a TVP pokaże, że czeka nas swietlana przyszłość i że za PO takiego programu nie było

Powiązane: Nowy Polski Ład

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki