REKLAMA

Nowy Jork rozważa wprowadzenie tablic rejestracyjnych dla rowerów

2021-05-18 04:19
publikacja
2021-05-18 04:19
Nowy Jork rozważa wprowadzenie tablic rejestracyjnych dla rowerów
Nowy Jork rozważa wprowadzenie tablic rejestracyjnych dla rowerów
fot. LightField Studios / / Shutterstock

W Nowym Jorku nie obowiązują dotąd tablice rejestracyjne dla rowerów, ale wkrótce może się to zmienić. Wiąże się to z rosnącą liczbą tych pojazdów na ulicach miasta, ścieżek rowerowych, jak też wypadków.

"Musimy lepiej wykonywać swoją pracę, ucząc wszystkich, jak wypełniać ich obowiązki. (…) Myślę, że z pewnością należy wziąć pod uwagę takie pomysły jak tablice rejestracyjne, ponieważ wkraczamy w nowy świat. Coraz więcej ludzi jeździ na rowerze, w pewnym sensie musimy jednak nadrobić zaległości w tej rzeczywistości i to jest rodzaj projektu, który należy przeanalizować" – wyjaśniał burmistrz Bill de Blasio.

Mówił o tym także w kontekście bezpieczeństwa. Rowerzyści powodują bowiem dużo wypadków i obrażeń.

Stacja CBS2 zwróciła uwagę, że zgodnie z policyjnymi statystykami w ciągu ubiegłych czterech tygodni 482 osoby zostały ranne. Jest to wzrost o 115 proc. w porównaniu z tym samym okresem minionego roku.

Policja stara się ściślej kontrolować ruch drogowy; samochody i motocykle. Służą temu patrole i rozbudowywany system kamer bezpieczeństwa pozwalający karać winnych naruszania przepisów mandatami.

Przeciwny projektowi jest prowadzący w sondażach kandydat na nowego burmistrza Nowego Jorku i były pretendent do Białego Domu Andrew Yang.

"Powinniśmy budować ścieżki rowerowe, a nie biurokrację" - powiedział Demokrata, który też jest cyklistą. Także inni podzielają ten pogląd. Ich zdaniem tablice rejestracyjne ograniczą liczbę rowerzystów.

Rowerzyści w Nowym Jorku mają nie tylko zwolenników. Psioczą na nich przechodnie i kierowcy za nieostrożną jazdę. Ci ostatni także ponieważ na zatłoczonych ulicach likwiduje się pasy jezdni i przeznacza tylko dla rowerów.

Piesi i rowerzyści są w praktyce wyłączeni z obowiązujących reguł drogowych. Szczególnie ci drudzy narażają ludzi na wypadki. Wielu jeździ z dużą szybkością, często pod prąd. Nie istnieją dla nich czerwone światła, nie zatrzymują się na znakach stop.

„Są to piraci drogowi, a najgorsi dostarczyciele dokumentów i innych rzeczy, którym się zawsze spieszy, bo od tego co zrobią zależy ich zapłata. Kiedyś chciałem przejść na zebrach na drugą stronę 5 Alei na zielonym świetle i nie zauważyłam jak jakiś facet pędził tak pod prąd, że mógł mnie zabić. Jego torba mignęła mi przed nosem. Brakowało kilka cali” - powiedziała PAP mieszkanka Nowego Jorku Johanna.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ zm/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
iluminata
Po co cackać się w jakieś tablice rejestracyjne dla rowerów w lewackim New York?!
Ja bym od razu kazał każdemu mieszkańcowi kod kreskowy na czole tatuować!
znawca_wszystkiego
pod lodowcem przeleżałeś 30 lat? teraz są chipy, rozpoznawanie twarzy, chodu, sylwetki, skanowanie siatkówki oka...
demeryt_69
Rowerzyści to raczej bardzo mało istotny problem w tym jednym wielkim gettcie :)
batic
i pomyśleć, że to było kiedyś epicentrum amerykańskiej swobody i wolności gospodarczej...
iluminata odpowiada demeryt_69
Jak mało rabinów było :P
jko55
popieram
a juz szczególnie dla hulajnóg
iandrew
A potem co, kody kreskowe na czołach pieszych? Chipy w rękę? Paszporty szczepionkowe? (a nie, czekaj...)
janekmaly
Najpierw trzeba ośmieszyć takie rozważania i uznać je za teorie spiskowe. Za rok-dwa poddać to do rozważania (tak jak te tablice), za 5 lat - wprowadzić w imię poprawy bezpieczeństwa.
Tak jest z każdą większą zmianą, która trafiła by na opór społeczeństwa.
A jak trzeba wprowadzić szybką i dużą zmianę
Najpierw trzeba ośmieszyć takie rozważania i uznać je za teorie spiskowe. Za rok-dwa poddać to do rozważania (tak jak te tablice), za 5 lat - wprowadzić w imię poprawy bezpieczeństwa.
Tak jest z każdą większą zmianą, która trafiła by na opór społeczeństwa.
A jak trzeba wprowadzić szybką i dużą zmianę to najpierw trzeba bombkę gdzieś spuścić albo zawalić jakieś wieżowce żeby trochę ludzi przestraszyć.
janekmaly odpowiada janekmaly
Powoli przygotowują grunt:
https://www.geekweek.pl/news/2021-05-17/powstal-najmniejszy-implant-swiata-ma-wielkosc-roztocza-i-moze-monitorowac-organizm/

Powiązane: Bezpieczeństwo na drogach

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki